Apple neustále pracuje na tom, aby jeho operačný systém fungoval čo možno najbezpečnejšie. Aj preto sa teraz firma rozhodla zapracovať na funkcii zdieľania súborov a fotiek AirDrop. Paradoxne tým však nechráni používateľov ale čínsku vládu.

Ako píše portál Macrumors, v beta verziách iOS 16.1.1 a iOS 16.2 pribudla pre AirDrop v Číne nová možnosť „Všetci na 10 minút“, ktorá obmedzuje čas, počas ktorého môžu používatelia bezdrôtovo prijímať súbory od cudzích osôb.

Táto možnosť bola údajne pridaná po tom, čo protestujúci v krajine použili AirDrop na šírenie protivládnych materiálov.

Služba AirDrop obsahuje štandardne tri možnosti zdieľania súborov a to: „Zakázať prijímanie“, „Len kontakty“ a „Všetci“.

Pokiaľ je vybratá možnosť „Všetci“, ktokoľvek vo vašej blízkosti sa môže pokúsiť poslať vám súbor alebo fotku, pričom vám sa zobrazí vyskakovacie okno s možnosťou prijať alebo odmietnuť prenos.

V Číne spoločnosť Apple nahradila možnosť „Všetci“ možnosťou „Všetci na 10 minút“. Po tomto čase sa služba AirDrop automaticky prepne na nastavenie „Len kontakty“ s vyšším zabezpečením.

AirDrop Novinka
Zdroj: Macrumors

Spoločnosť Apple pre Marka Gurmana z agentúry Bloomberg uviedla, že v snahe obmedziť nežiaduce zdieľanie súborov plánuje v nadchádzajúcom roku zaviesť nové nastavenia služby AirDrop na celom svete.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré dnes stiahneš zadarmo. (16.8.2019)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -