Spoločnosť Apple má za sebou ďalšie významné jubileum. Zdá sa to až neuveriteľné, no včera ubehlo šesť rokov od predstavenia pôvodných slúchadiel AirPods 1. generácie. Bezdrôtové slúchadlá boli predstavené spolu s iPhonom 7 v septembri 2016 a po odklade boli zákazníkom k dispozícii práve 19. decembra 2016.

Slúchadlá, ktoré si podmanili svet

Hoci na trhu už existovalo niekoľko modelov bezdrôtových slúchadiel od rôznych značiek, AirPods pomohli spopularizovať túto kategóriu vďaka hlbokej integrácii so zariadeniami Apple. Jablkové slúchadlá sa tak bez pochyby stali ikonou audio sveta, o čom svedčí aj ich popularita.

Od tej doby sme sa dočkali celkom pestrej nádielky modelov, vrátane verzií AirPods Pro a Max, ktoré zacielili na zákazníkov hľadajúcich prémiové zariadenie. Originálne AirPody sa dočkali už dvoch nástupcov, zatiaľ čo verzia Pro sa vytasila s novou generáciou len prednedávnom. Posledným modelom, ktorý čaká na upgrade sú AirPods Max.

Modely slúchadiel AirPods
Zdroj: Gear Patrol

Nástupca AirPods Max

Práve AirPods Max by mali logicky nasledovať v reťazci novo uvedených slúchadiel. Odhady naznačujú, že by sme sa ich mohli dočkať už budúci rok, pričom doraziť by mali aj so zaujímavými zmenami. Ako prvou bude integrácia portu USB-C, čo je vzhľadom na reštrikcie zo strany EÚ potrebným krokom.

Nebude chýbať ani nový H2 (prípadne H3) čip, ktorým operuje druhá generácia AirPods Pro. Vylepšenia by sa mala dočkať aj funkcia transparentného odposluchu a možnosť Noise Cancelling, ktorá má byť až dvakrát účinnejšia. Za zmienku stojí aj nabíjanie pomocou adaptéra MagSafe či podpora technológie Bluetooth 5.3.

AirPods Max v zľave
Zdroj: Unsplash / the blowup / Project 290 (úprava redakcie)

Ktoré slúchadlá z momentálnej ponuky Apple AirPods by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami o svoj názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá AirPlay 2 na Macu s macOS 12 Monterey
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here