Ako iste viete, spoločnosť Apple to má so svojim obľúbeným Lightningom zrátané. Aj keď ide o konektor, ktorý ľudia milujú, nové pravidlá Európskej únie stanovujú, že budúce iPhony budú musieť používať výhradne USB-C. Teraz bol stanovený dátum, odkedy to bude platiť. Informoval o tom portál Macrumors.

Samotný zákon, ktorý prikazuje všetkým výrobcom spotrebnej elektroniky využívať štandard USB-C bol schválený ešte v októbri 2022. Konkrétny dátum, kedy vstúpi do platnosti sa ale dozvedáme až teraz. Európska únia pri jeho stanovovaní dbala na to, aby sa výrobcovia stihli na zmenu pripraviť. Dala im teda dosť času.

Ešte pred tým, ako sa dostaneme k samotnému dátumu je nutné uviesť, že ak bolo nejaké zariadenie predstavené skôr, Apple (aj iní výrobcovia) ho budú môcť predávať normálne so starým nabíjacím štandardom. Pokiaľ  však firma predstaví novinku po 28. decembri 2024 a teda prakticky začiatkom roka 2025, tá už musí zohľadňovať USB-C.

Na základe nového zákona musia mať tento štandard aj ďalšie spotrebiteľské produkty, ako sú tablety a gadgety, medzi ktoré patria aj AirPods. Výrobky, ktoré sa dnes spoliehajú výlučne na bezdrôtové nabíjanie bez portu, nebudú musieť obsahovať USB-C. Do tejto skupiny spadajú naopak Apple Watch.

Apple nemá inú možnosť. Príchod USB-C samé potvrdilo

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing Greg Joswiak „Joz“ potvrdil, že spoločnosť Apple nebude mať inú možnosť, ako dodržiavať nový zákon EÚ.

Joz síce nekonkretizoval, kedy presne Apple prejde na USB-C a odíde od svojho Lightningu, ale vzhľadom na decembrový termín roku 2024 by Apple mohol s prechodom na novší port počkať až do iPhonu 16. Ten by mohol prísť na trh v septembri 2024.

Každopádne, posledné úniky naznačujú, že Apple plánuje prejsť na USB-C oveľa skôr. Po prvýkrát by sme ho mali vidieť už v iPhone 15 na budúci rok. Rovnako sa očakáva, že čoskoro po ňom prejdú na USB-C aj ďalšie produkty a príslušenstvo, ako napríklad slúchadlá AirPods a klávesnice, myši či trackpady pre počítače Mac.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto zmene myslíte vy. Je to podľa vás správny krok zo strany EÚ alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií |23.02.2017
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here