Technologický priemysel neustále napreduje. To čo sme pred pár rokmi považovali za nemožné je dnes úplne bežným štandardom. Slúchadlá AirPods Pro sú vynikajúcim zariadením pre fanúšikov hudby. Viete si však predstaviť, že by obsahovali aj displej? Takto by to vyzeralo…

AirPods Pro 2 so vstavaným displejom

Apple je aktuálne popredným výrobcom bezdrôtových slúchadiel. AirPods naberajú na popularite po celom svete a predaje rastú šialeným tempom. Už na budúci rok sa chystajú nové modely, ktoré budú lepšie než tie súčasné.

Hoci neočakávame, že by sa na nabíjacom boxe nachádzal „Retina HD displej“, dizajnér Techblood ho sem zakomponoval. Samotný koncept nám teda ukazuje, ako by sa dalo efektívnym spôsobom zjednodušiť ovládanie. To by malo fungovať na princípe dotyku.

Zobrazovacia jednotka je tu zamaskovaná tak aby nebolo možné voľným okom pozorovať jej okraje. To považujeme trochu za sci-fi ale prečo nie. Možno už existujú technológie, ktoré by niečo takéto dokázali previesť do praxe.

Zariadenie na videu zvláda viacero užitočných funkcií súčasne. Môžete tu napríklad sledovať stav nabitia batérie, prepínať alebo pretáčať konkrétne skladby, dvíhať/rušiť telefónne hovory a mnoho iného… Dizajnér tu navyše pridal aj zobrazenie klasických ručičkových hodín (viac by sa hodili digitálne) či kompasu.

Ako sme už uviedli vyššie, neočakávame, že by sa v spoločnosti Apple niečim takýmto vôbec zaoberali. Nápad je to ale určite zaujímavý a stojí za pozornosť. To na čom sa pri AirPods reálne pracuje sú nové zdravotné senzory, ktoré by mali byť nápomocné v prípade aktivity a fitness. Aké slúchadlá od Apple vlastníte vy? Ste s nimi spokojní? Napíšte nám do komentára!

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro sa odhaľuje na ďalšom zaujímavom koncepte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.