AirPods Pro od spoločnosti Apple patria medzi najlepšie bezdrôtové slúchadlá súčasnosti. Zariadenie má vďaka 10 mm meničom špičkový zvuk, prostredníctvom Bluetooth 5.3 je zabezpečená prvotriedna kompatibilita s ostatnými zariadeniami a vďaka 2x silnejšiemu ANC vás nebudú rušiť žiadne zvuky z okolia.

Pokiaľ si chcete kúpiť AirPods Pro, ich bežná cena štartuje na úrovni 299 €, avšak na tomto odkaze ich získate od 233 €. Mali by ste ale vedieť, že spoločnosť Apple už teraz tvrdo pracuje na ďalšej generácii, ktorá prinesie zásadné inovácie. Už to nebudú len „nudné“ slúchadlá s perfektným zvukom, ale aj zdravotné zariadenie.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg sa totiž nechal počuť, že budúce AirPods Pro by mali byť schopné odhaliť problémy so sluchom či dokonca odmerať vašu telesnú teplotu.

Technologický gigant z Cupertina pracuje na špeciálnej funkcií, ktorá bude prehrávať rôzne tóny a zvuky do vášho ucha. Pomocou nich potom bude schopná v priebehu niekoľkých sekúnd zistiť, či skutočne dobre počujete.

AirPods Pro ako zdravotná pomôcka (naslúchadlo)

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

Predpokladá sa, že táto technológia nebude slúžiť len ako dodatok ku informáciám o vašom zdraví, ktorý vám oznámi, že máte skočiť k ušnému. AirPods Pro pomocou nej budú schopné upraviť prehrávanie, aby si ho naplno užil skutočne každý jeden používateľ.

Gurman dokonca špekuluje o tom, že AirPods Pro by si mohli kupovať sluchovo postihnutí používatelia namiesto klasických naslúchadiel, ktoré im pomáhajú počuť.

Už dnes na to čiastočne slúži technológia Conversation Boost a Live Listen, pričom v budúcnosti by ste sa mohli dočkať ďalších inovácií. Pre Apple je to samozrejme aj veľmi dobrý biznis, nakoľko trh s naslúchadlami dnes predstavuje zhruba 10 miliárd amerických dolárov. Firma si tak môže odhryznúť z poriadne veľkého koláča.

AirPods Pro s teplomerom? 

AirPods Pro vs AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: SvetApple

Slúchadlá, ktoré by vedeli zistiť, či netrpíte vadou sluchu znejú ako fantastická inovácia. Na čo by sme ale potrebovali AirPods Pro, ktoré vedia odmerať telesnú teplotu? Nie je to až taký nezmysel, ako si možno myslíte.

Podľa odborníkov je totiž meranie telesnej teploty zo zvukovodov oveľa presnejšie, ako meranie teploty zo zápästí, čo dnes dokážu len Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra. Aj to je dôvod, prečo vám hodinky nepovedia, aká je vaša aktuálna teplota, ale skôr dlhodobo sledujú situáciu a akonáhle sa objaví niečo abnormálne, vyskočí vám notifikácia.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2 sú teraz extrémne lacné. Zariadenie je vo výhodnej zľave

AirPods Pro by teda mohli vyriešiť tento problém a zároveň pomôcť používateľom v rýchlej detekcii ochorení, ako sú chrípka, nachladnutie a podobne.

Kedy prídu nové AirPods Pro na trh? 

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

To, kedy prídu nové AirPods Pro na trh zatiaľ nie je známe, no podľa nedávneho úniku Apple ešte pred Vianocami 2023 začne predávať verziu so špeciálnym nabíjacím puzdrom, ktoré už nebude mať Lightning port ale USB-C. Podľa nášho názoru v nej ale nenájdeme teplomer a ani špeciálnu technológiu na detekciu problémov so sluchom. Na to si ešte budeme musieť nejaký ten rok počkať.

Čo hovoríte na tieto novinky vy? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -