Nová aktualizácia iOS 16 je už pár dní dostupná pre všetkých používateľov, no ako tomu býva zvykom, spolu s novými funkciami so sebou systém prináša aj niekoľko komplikácií. Zdá sa, že spoločnosť Apple tvrdo pracuje na bug fixoch a opravách chýb, ktoré sa v systéme vyskytli. V druhej beta verzii systému iOS 16.1 bol odstránený problém, ktorý mnohým používateľom bránil v správnej funkcii GPS na zariadeniach iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Pomalé vyhľadávanie či slabá výdrž batérie. Toto sú najčastejšie problémy systému iOS 16

Podobne ako hodinky Apple Watch Ultra, aj oba prémiové modely iPhonu 14 sú vybavené podporou dvojfrekvenčného GPS. To znamená, že iPhony môžu prijímať signály zo satelitov GPS pracujúcich na staršej frekvencii L1 aj na výkonnejšej frekvencii L5, ktorá lepšie určuje prekážky, ako sú budovy a stromy. Kombinácia týchto dvoch signálov by mala viesť k zvýšeniu presnosti určovania polohy v mapových aplikáciách.

Apple tvrdí, že systém iOS 16.1 bude vydaný v najbližších týždňoch. Aktualizácia naviac umožní podporu živých aktivít v aplikáciách tretích strán, pridá podporu pre príslušenstvo Matter pre smart domácnosť a sprístupní Apple Fitness+ používateľom iPhonov aj bez hodiniek Apple Watch.

Aplikácia Mapy na iPhone so systémom iOS 16
Zdroj: Cult of Mac

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -