Ak sledujete dianie v hernom priemysle, určite vám neuniklo, že štúdio Rockstar Games vydá už 11. novembra remaster niekoľkých legendárnych hier s názvom GTA Trilogy. Konkrétne sa dočkáme titulu GTA: 3, GTA: Vice City a GTA: San Andreas v zásadne prepracovanej grafike.

Toto platí pre všetky platformy, na ktorých bude GTA Trilogy podporovaná. Zo začiatku pôjde o PC, Xbox One, Xbox Series X a S, PlayStation 4, PlayStation 5 a NintendoSwitch a na budúci rok tento zoznam doplní aj iOS či Android.

Je celkom pravdepodobné, že práve na mobilných zariadeniach nebude stáť GTA Trilogy 59,99 € a taktiež tieto hry budú v určitých detailoch okresané. Veď PC požiadavky na remaster sú ešte vyššie ako pri GTA V a s tým by mohol byť na iPhone problém.

Ako bude vyzerať GTA Trilogy na iPhone alebo Androide? 

No a aj keď kompetentní zatiaľ neukázali oficiálne mobilné verzie hry, čiastočne ich načrtli vďaka zverejneniu snímok obrazovky z prenosnej hernej konzoly Nintendo Switch.

Obrázky, ktoré si môžete pozrieť v tomto článku odhaľujú, že vylepšená grafika bude v značnej miere obmedzená (schopnosťami hardvéru).

Všimnúť by ste si mali najmä menej výrazné detaily či odlesky, svetelné efekty alebo aj nižšie rozlíšenie textúr. Pochopiteľne to na screenshotoch nemusí vyzerať moc dobre, no treba si uvedomiť, že uhlopriečka Nintendo Switch je len 5,5″ a tak sa tieto nedokonalosti ľahko stratia.

Prečítajte si tiež  Toto video vám ukáže, čo všetko sa zmenilo v grafike GTA Trilogy

Predpokladáme, že pri iOS či Androide vývojári narazia na určité obmedzenia hardvéru a tak aj tu môžeme očakávať podobné mierne grafiky.

V porovnaní s pôvodnými verziami hry však pôjde tak či tak o veľký skok dopredu a používatelia môžu byť len radi, že sa Rockstar snaží priniesť tieto tituly aj na naše smartfóny.

Dajte nám vedieť do komentára ako pôsobia snímky obrazovky na vás. Príde vám kvalita dostatočná alebo nie? Tešíme sa na vaše názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -