Ak je spoločnosť Apple v niečom iná než jej konkurencia, tak je to určite prístup k dizajnu. Táto firma si skrátka dáva záležať na vizuálnej stránke svojich produktov a je úplne jedno či ide o hardvér alebo softvér.

S tým však súvisí aj odolnosť. Nie je žiadnym tajomstvom, že súčasné skladacie smartfóny majú svoje rezervy a to najmä v oblasti displeja, ktorý sa dá poškriabať napríklad aj nechtom. Ak má Apple niekedy predstaviť skladací iPhone, toto zariadenie nemôže mať žiadne takéto nedostatky.

Presne preto sa firma s jeho predstavením nikam neponáhľa a potichu sa venuje technológiám, s ktorými by mohli byť jej zákazníci spokojní.

Koncept skladacieho iPhonu 

Ako teda bude vyzerať prvý skladací smartfón od Apple? V prvom rade to môže byť zariadenie, ktoré po otvorení zväčší svoju uhlopriečku tak, že bude pripomínať malý iPad.

V druhom rade môže ísť o dizajn pripomínajúci klasické „Véčka“, ktoré boli populárne po prelome milénia. No a presne na tomto princípe postavil svoj koncept aj 3D dizajnér, ktorý si hovorí Apple Stack.

Prečítajte si tiež  Pozrite si 360° interaktívny koncept Apple Car, ktorý obsahuje viaceré patenty spoločnosti Apple

Skladací iPhone v jeho podaní ma hranatý dizajn rovnako ako iPhone 12 a iPhone 13 a taktiež používa odolné materiály. Je otázne, či sú ploché hrany vhodné pre takéto použitie aj z ergonomického hľadiska, no stále ide len o vizualizáciu.

Všimnite si tiež, ako šikovne na niektorých zariadeniach pribudol displej v zadnej časti, ktorý je umiestnený oproti kamerovému modulu (a zdieľa aj jeho tvar). Toto riešenie používa napríklad skladací Samsung Galaxy Z Flip 3 a používatelia ho obľubujú.

Dajte nám vedieť do komentára ako sa vám vyššie zobrazený dizajn páči. Chceli by ste takýto skladací iPhone alebo si myslíte, že týmto smerom cesta nevedie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.