Spoločnosť Apple vydala novú verziu operačného systému iOS 16.4, ktorá prináša viacero zásadných noviniek. Okrem toho, že opravuje viac ako 30 chýb zabezpečenia, kvôli ktorým sa dokážu do vášho zariadenia dostať hackeri, pridáva aj funkciu izolácie hlasu pre mobilné hovory. Tá bola doteraz k dispozícii len pre VoIP (prenos hlasu internetovým protokolom).

Znamená to, že aj keď sa izolácia hlasu dala používať, išlo to len vtedy, pokiaľ ste niekomu telefonovali cez aplikácie ako WhatsApp, FaceTime alebo ďalšie. Táto funkcia je dokonca v operačnom systéme prístupná už dlhšie, pričom Apple ju po prvýkrát odprezentovalo v roku 2021, keď vydalo iOS 15.

Do dnešných dní však neexistoval žiaden spôsob, ako vylepšiť kvalitu hovoru pri klasických mobilných volaniach. V Cupertine teda pracovali na tom, aby tento nedostatok vyriešili a podarilo sa im to práve v iOS 16.4.

Izolácia hlasu robí v praxi to, že analyzuje všetok obsah, ktorý zaznamenáva váš mikrofón v iPhone a následne ho upraví. Hodí sa to napríklad vtedy, keď ste niekde na stavbe, autobusovej stanici prípade v inom prostredí, v ktorom sa nachádza hluk, rozruch a váš hlas je prirodzene horšie počuť.

iPhone v takejto chvíli urobí to, že všetky okolité zvuky stlmí a do popredia vloží vami hovorené slovo, vďaka čomu vás bude druhá strana lepšie počuť. Izolácia hlasu by mala byť k dispozícii na každom iPhone, na ktorom je iOS 16.4. Podpora teda začína modelmi X / 8 / 8 Plus a končí aktuálnymi generáciami.

Návod: ako aktivovať izoláciu hlasu na iPhone 

Postup ako aktivovať izoláciu hlasu na iPhone je úplne jednoduchý. V prvom rade sa uistite, že máte na svojom zariadení nainštalovaný operačný systém iOS 16.4. Potom môžete postupovať podľa nasledujúcich krokov:

  • Počas telefonátu stiahnite lištu ovládacieho centra.
  • V pravom hornom rohu uvidíte položku „Mikrofón“
  • Kliknite na ňu a zvoľte položku „Izolácia hlasu“.
  • Hotovo, nastavenie by sa vám malo uložiť aj pri ďalších volaniach.
Návod: Izolácia hlasu na iPhone
Zdroj: SvetApple

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 5S v teste proti šampanskému!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.