Televízia zadarmo

V minulosti boli na internete dostupné len programy, ktoré si vytvárali televízne stanice vo vlastnej réžii. Akonáhle prišiel na rad zahraničný titul, vysielanie sa zvyčajne prerušilo.

Toto už neplatí v dnešnej dobe, kedy si môžete pozrieť skoro všetko zadarmo. Aj takéto sledovanie má ale svoje podmienky a obmedzenia, o ktorých si napíšeme v článku nižšie. Dokopy si predstavíme 10 televíznych staníc, pochádzajúcich od najväčších hráčov na slovenskom trhu. Poďme na to.

Televízia Markíza, Doma a Dajto. V SD zadarmo, za HD si zaplatíte

Pre sledovanie Markízy potrebujete registráciu – svetapple.sk

Najsledovanejšia slovenská televízia Markíza ponúka všetok obsah zadarmo. Dostanete sa ku nemu kliknutím na tento odkaz. K dispozícii sú aj stanice Doma a Dajto, avšak pred sledovaním musíte prejsť registráciou a následným prihlásením. Pokiaľ máte účet na Facebooku alebo Google, môžete ho použiť.

Pred spustením streamu očakávajte 2/3 reklamy (mimo vysielania) a následne nabehnete na štandardný režim rovnako ako v TV. Všetko sa prehráva v SD kvalite (480p), čo predstavuje spotrebu dát na úrovni 700MB za hodinu.

Ak by ste mali záujem o HD (720p) alebo FullHD (1080p), museli by ste si priplatiť za službu VOYO, ktorá je spoplatnená sumou 5,99€/mesačne. Okrem živého vysielania máte k dispozícii aj archív filmov a seriálov, takže sa jedná o podobnú streamovaciu službu ako napríklad Netflix alebo HBO GO. Hodí sa tiež spomenúť, že Markíza ponúka vybraný obsah na VOYO skôr ako vo vysielaní. Je to taký malý bonus pre tých, ktorí sú ochotní priplatiť.

Ak vlastníte iPhone s iOS alebo smartfón s Androidom, riešením môže byť tiež mobilná apka Markíza, ktorá je dostupná úplne zadarmo. Po prihlásení (rovnako ako na webe) môžete spustiť livestream v SD kvalite a taktiež celkom jednoduchým spôsobom prehrávať archív. Za nás sa jedná azda o tú najlepšiu a najschodnejšiu cestu, kedy máte všetko po ruke priamo vo svojom vrecku.

Televízia JOJ, WAU a JOJ Plus bez väčších obmedzení

Jojka je zadarmo aj v HD – svetapple.sk

Pokiaľ sa rozhodnete sledovať vysielanie televízie JOJ, prístup je tu o niečo lepší. Opäť sa môžete tešiť na všetky filmy a seriály vrátane tých zahraničných. Pre spustenie prehrávača nie je nutná registrácia, iba vyplnenie krátkeho formulára o pohlaví a veku. Na stránku prejdete kliknutím na tento odkaz.

Podobne ako pri Markíze, aj tu môžete očakávať ďalšie stanice zadarmo, a to WAU a JOJ Plus. Predtým, než sa dostanete ku obsahu, očakávajte krátku reklamu. Potom je už sledovanie bez obmedzení.

Čo sa týka kvality vysielania, tu má JOJ-ka veľkú výhodu. Nastaviť si viete 360p, 540p a dokonca aj 720p (400/750/900MB za hodinu). Platí to však iba pre hlavnú stanicu, zatiaľ čo WAU a JOJ Plus ponúkajú maximálne 540p.

Pre tých, ktorí majú deti je tu pripravená televízia JOJKO. Žiaľ, zadarmo sa ku jej obsahu nedostanete a ak si ju chcete pozrieť, bude vás to stáť 2€/24 hodín. Aktivácia funguje na princípe SMS, kedy vám príde spätná správa s kódom, ktorý zadáte do políčka na tejto stránke.

Rovnako ako televízia Markíza, aj televízia JOJ ponúka vlastnú mobilnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť na operačný systém iOS alebo Andorid. Získavate s ňou prístup ku rovnakému obsahu ako na webe a teda k live vysielaniu a archívu. Pre spustenie prehrávania sa nemusíte registrovať, no očakávajte jednu krátku reklamu.

RTVS bez zahraničných titulov

RTVS bez zahraničných titulov
Na RTVS si nepozriete zahraničné tituly – svetapple.sk

Pokiaľ preferujete televízne stanice z portfólia RTVS, ktorými sú Jednotka, Dvojka a Trojka, môžete ich sledovať úplne zadarmo.

Nevýhodou je výrazné obmedzenie, týkajúce sa vlastného obsahu. Pokiaľ sa tu objaví film alebo seriál z inej produkcie, prehrávač vypíše hlášku Vysielanie nie je možné šíriť prostredníctvom internetu.

RTVS bez zahraničných titulov

Pred zapnutím live prenosu vás nebude otravovať žiadna registrácia, dotazník alebo reklama. Ku obsahu prejdete kliknutím na tento odkaz. Dobrou správou je tiež prítomnosť rozsiahlych možností nastavenia kvality prehrávania a to 360p, 480p, 720p a 1080p (400/750/900MB/1,5GB za hodinu).

Aj napriek tomu, že RTVS je v posledných rokoch pomerne pokroková televízia (najmä po vizuálnej stránke), v súčasnosti nemá vlastnú aplikáciu pre iOS alebo Android, ktorá by zahŕňala živé vysielanie, prípadne archív. Toto je malé mínus, no možno sa to časom zmení. Dúfajme…

TA3 s čerstvými správami z domova a zo sveta

TA3 s čerstvými správami z domova a zo sveta
Spravodajstvo môžete mať v prehliadači ale aj v apke – svetapple.sk

Na záver tu máme malý bonus v podobe televízie TA3, ktorá na našom území zastrešuje klasický spravodajský formát. Prejdením na túto internetovú stránku môžete začať sledovať live prenos bez vypĺňania registrácie, dotazníkov alebo reklám. V podstate to funguje podobne, ako pri RTVS.

Ak si chcete nastaviť kvalitu videa, v tomto smere máte smolu, nakoľko tu takáto možnosť nie je. Všetko sa prispôsobuje na základe možností a kvality vášho pripojenia.

Hodí sa tiež doplniť, že tak ako Markzíza a JOJ-ka má svoju vlastnú aplikáciu pre iOS a Android aj televízia TA3. Okrem živého vysielania obsahuje aj množstvo čerstvých správ, vďaka čomu budete v obraze.

Verdikt

Na samom konci prinášame krátke zhrnutie. Ako môžete vidieť sami, takmer všetok obsah televízii sa dá v dnešnej dobe sledovať úplne zadarmo. Na druhej strane, ani zďaleka to nie je také komfortné, ako keď si večer zapnete telku a nič vás pri tom neobmedzuje. Toto riešenie považujeme skôr za krajné, ak ste napríklad niekde v zahraničí alebo na mieste s dobrým internetom, no bez televízie.

Špeciálnu úlohu však zohrávajú apky, ktoré vám umožňujú sledovať mnohé programy bez ohľadu na to, či sedíte vo vlaku alebo ležíte v stane. Napíšte nám do komentára, či preferujete klasický formát televízie alebo radšej streamovacie služby typu Netflix, HBO GO či Apple TV+.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.