Po tom, čo zdražel Orange či O2 sa pridáva ďalší slovenský mobilný operátor. Ako píše portál Zive, 4ka dnes oznámila, že od 10. septembra plánuje zdražieť ceny svojich mobilných paušálov už druhýkrát v tomto roku. Pôvodne sa zdražovalo ešte v apríli, pričom vyššie ceny sa dotkli najmä prevolaných minút a SMS správ.

4ka v oficiálnej reakcii na zvyšovanie cien uvádza, že sa dlhodobo snažila tomuto kroku vyhnúť, no ceny vstupov (najmä elektrickej energie) stúpajú nepredvídateľným tempom, čo zásadným spôsobom ovplyvňuje náklady na prevádzku. Aj kvôli tomu si všetci noví, a takisto existujúci zákazníci priplatia.

Zdražovanie o euro prinesie aj výhody 

Logo 4ka
4ka

Dobrou správou je, že samotné zdražovanie nie je nijako dramatické. V prípade paušálov Sloboda si priplatíte každý mesiac iba o jedno euro viac. Podobným spôsobom zmenil ceny napríklad aj Orange alebo O2 – zrušením digitálneho bonusu.

Na strane druhej, v prípade operátora 4ka má zdražovanie aj pozitívny efekt. Zákazníci sa môžu tešiť takmer pri všetkých paušáloch na 1 GB dát navyše, ktorý bude platný aj v 3G sieti Orange či celej EÚ. Operátor tiež zákazníkom ponechá všetky výhody, ktoré získali po prechode od konkurencie. Zdražovanie je teda veľmi mierne.

Nové ceny paušálov Sloboda od 4ky:

  • Sloboda 100 (100 minút / SMS / 2 GB dát v SR a EÚ) – 6 €
  • Sloboda 300 (300 minút / SMS / 2 GB dát v SR a EÚ) – 10 €
  • Sloboda ∞ (neobmedzené volania / SMS / 2 GB dát v SR a EÚ) – 18 €
  • Sloboda dáta (neobmedzené dáta v SR) – 15 €
  • Sloboda hlas (neobmedzené minúty a SMS v SR a EÚ) – 16 €

Nové ceny paušálov Sloboda + dáta navyše od 4ky:

  • Sloboda 100+ (100 minút / SMS / 12 GB dát) – 11 €
  • Sloboda 300+ (300 minút / SMS / 17 GB dát) – 15 €
  • Sloboda ∞+ (neobmedzené volania, SMS a dáta) – 23 €

Poznámka: V EÚ je možné prečerpať z uvedeného balíčku dát len 6,17 GB.

Nie je to žiaľ všetko… 

iPhone 13 Pro vo svetlo modrej farbe sierra blue v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Screen Post

Dôležité je tiež spomenúť, že okrem samotných paušálov „Sloboda“, 4ka zvýšila základnú cenu za každý 1 MB dát, ktorý je prenesený mimo dátových balíčkov.

Samotná čiastka sa pritom zvýšila dosť drasticky a niektorých ľudí môže veľmi nepríjemne prekvapiť. Zatiaľ čo doteraz zákazníci platili za 1 MB – 1 cent, po novom to bude až 1,4 centa. Dávajte si teda pozor.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  MS v hokeji si pozriete na Slovensku nakoniec úplne zadarmo. Stačí mať jedného z týchto operátorov

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -