Súčasná doba je neúprosná a mobilní operátori nemajú veľmi na výber. Z dôvodu rastúcich nákladov musia zvýšiť ceny svojich mobilných služieb, čo je medzi zákazníkmi veľmi nepopulárne. Len prednedávnom to urobila košická spoločnosť Antik, po čom nasledoval najväčší slovenský operátor Orange. Teraz sme sa zdražovania dočkali aj v prípade spoločnosti O2 Slovensko. Našťastie však nie je výrazné.

„Po ďalšom nepredvídateľnom raste cien tovarov a služieb, a špeciálne cien energií, sme boli nútení prehodnotiť naše nákladové a výnosové položky. Po všetkých interných opatreniach, ktoré sme ako firma v reakcii na súčasnú situáciu prijali, sme sa napokon, po dôkladnom zvážení, rozhodli znížiť zľavu vo forme Digitálneho bonusu a úplne túto službu zrušiť. Od septembra tohto roku si ho už zákazníci nebudú môcť uplatniť vo svojich faktúrach, čo sa prejaví navýšením platieb zvoleného programu o 1 euro. Okrem toho sme z dôvodu nárastu cien televízneho obsahu museli zvýšiť aj cenu O2 TV, “ uviedol riaditeľ komerčného úseku O2 Milan Morávek.

O2 bez 1 € digitálneho bonusu 

Zdroj: O2

Digitálny bonus bol šikovný nástroj, pomocou ktorého si mohli zákazníci O2 znížiť svoje účty o 1 € len vďaka tomu, že faktúru dostávali v digitálnej a nie fyzickej podobe. Keďže však O2 zrejme nechcelo plošne zavádzať zdražovanie všetkých svojich služieb, rozhodlo sa zrušiť digitálny bonus, ktorý bol podľa všetkého obľúbený.

K zrušeniu digitálneho bonusu začne dochádzať postupne v závislosti od toho, kedy má zákazník zúčtovacie obdobie. Prví ľudia sa s týmto krokom stretnú od 8. septembra 2022 a ďalší zase v októbri, či začiatkom novembra. Nutné je podotknúť, že tí, ktorí si nenechajú posielať faktúru fyzickou cestou už nebudú môcť čerpať žiadne výhody. Viac sa o tejto zmene dočítate tu.

O2 zdražuje aj televízne balíky 

Logo O2
O2

Aby toho nebolo málo, O2 muselo zareagovať aj na zvýšené náklady, ktoré sú spojené s televíziu. Pokiaľ využívate balíček O2 TV mini alebo O2 TV, pripravte sa, že od 20. septembra 2022 budete platiť o niečo viac.

Nové ceny za televízne služby od O2

  • O2 TV Mini: 6 € / mesačne (+ 1 €)
  • O2 TV: 12 € / mesačne (+ 2 €)

Zvyšovanie cien sa v tomto prípade pohybuje na úrovni od 1 do 2 eur za službu, čo síce nie je až tak hrozné, no ak si od tejto čiastky odrátame ešte aj 1 € digitálny bonus, v prípade O2 TV zaplatí každý zákazník mesačne o 3 € viac. To je zdraženie o 30 %. Viac sa dočítate na tejto internetovej stránke.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 kúpite v zľave extrémne výhodne. Konečne sa oplatia

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -