Len pred pár dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že Orange Slovensko plánuje zdražovať svoje služby. V tom čase ešte nešlo o oficiálne stanovisko operátora ale len o špekulácie, s ktorými prišiel portál Žive. Ako sa však ukazuje, indície boli (žiaľ) pravdivé. Najväčší slovenský operátor sa skutočne rozhodol zvýšiť ceny, pričom zákazníci si priplatia viac už druhýkrát v tomto roku. Týka sa to mobilných služieb, televízie aj internetu.

Orange zdražuje o 1 až 3 eurá za mesiac 

„Orange od 18. augusta 2022 upraví ceny väčšiny mobilných paušálov, programov fixného internetu a televízie, a to o 1 až 3 eurá mesačne. Reflektuje tak na zvyšovanie svojich prevádzkových nákladov, pričom niektoré zmeny sú tiež výsledkom regulačných rozhodnutí“ – uviedol operátor

Paušály Go Safe sa menia 

Logo Orange
Orange

Pokiaľ si predplácate paušály Go Safe, počítajte s tým, že od 18. augusta 2022 zaplatíte za svoj mesačný balíček až o 2 či 3 eurá viac ako dnes. Zároveň však platí, že každý zákazník môže využiť službu Digitálnej odmeny, ktorá spočíva v tom, že za svoj paušál bude platiť cez internet a zároveň sa uspokojí s digitálnou faktúrou.

Vďaka tomu ušetrí na svojom mesačnom balíčku 1 €, čím sa snaží Orange Slovensko nabádať ľudí ku šetrnejšiemu zaobchádzaniu so životným prostredím.

Orange Slovensko tiež zavádza taxu platenia za nonstop hovory smerujúce zo SR do EÚ (Zóna 1), ktoré budú stáť po novom 0,03 € za každú začatú minútu. Pokiaľ budete využívať paušály, kde nie sú neobmedzené volania, pripravte sa na to, že na miesto 10 centov zaplatíte až 12 centov za minútu. Negatívnou správou je tiež to, že paušály Go Safe už nebudú obsahovať nonstop dátové balíky.

Orange Slovensko zavádza aj príjemné vylepšenia 

Aby sme však povedali aj niečo pozitívne, paušály Go Safe budú obsahovať vyšší objem voľných dát a niektoré balíky dokonca aj vyššie prenosové rýchlosti po ich prečerpaní. Nemusíte sa teda obávať extrémne pomalého internetu.

Pekným príkladom je paušál Go Safe Extra, v rámci ktorého ste mali doposiaľ k dispozícii 15 GB internetu a rýchlosť 128 kb / s po prečerpaní. Po novom budete mať 18 GB internetu a rýchlosť až 1 Mb / s po prečerpaní. Používanie sa tak stane oveľa jednoduchšie.

Taktiež je veľmi dôležité spomenúť, že každý zákazník si môže zadarmo aktivovať službu Online ochrana, s ktorou získa zvýšenú ochranu proti kybernetickým útokom alebo rizikám, ktoré na neho číhajú na internete. Samozrejme, nie je potrebné sťahovať ani inštalovať žiadne ďalšie aplikácie.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Známy slovenský operátor avizuje výpadky internetu. Potrvajú do štvrtka

Nové ceny Go Safe paušálov platné od 18. augusta

V nižšie uvedenej tabuľke, ktorú nám poskytol operátor Orange Slovensko nájdete podrobný cenník nových služieb spolu s rýchlosťou pripojenia. Je dôležité zdôrazniť, že všetky ceny sú už ponížené o 1 €, nakoľko ku ním Orange automaticky prirátal aj digitálnu odmenu.

Nové ceny operátora Orange Slovensko za paušály GoSafe platné od 18.augusta 2022
Zdroj: Orange Slovensko

Pevný internet bude drahší aj o 2 € mesačne 

Okrem mobilných paušálov sa žiaľ stretnete so zdražovaním aj v prípade pevného internetu. Dobrou správou ale je, že aj tu môžete využiť zľavu z Digitálnej odmeny.

Zatiaľ čo za programy Home Safe Fiber, Fiber Partner a Home Safe aDSL zaplatíte od 18. augusta o dve eurá viac, v prípade, že využívate program Home Safe vDSL sa vaša mesačná platba zvýši iba o euro.

Dôležité je tiež povedať, že operátor zlepšil svoje služby a pri vybraných balíkoch navýšil rýchlosti sťahovania aj odosielania dát.

Nové ceny operátora Orange Slovensko za pevný internet GoSafe platné od 18.augusta 2022
Zdroj: Orange Slovensko

Zdražie aj televízia

Na záver posledná informácia, ktorý sa týka zdražovania televízie. Aj v tomto prípade si priplatíte o jedno euro navyše, ktoré však dokážete ušetriť vďaka Digitálnej odmene.

Zatiaľ čo za základný balíček Home TV Basic s 50 kanálmi zaplatíte 13 €, za drahší balík Home TV Optimal so 102 kanálmi to bude 18 € a za najdrahší Home TV Premium so 130 kanálmi až 23 €.

V prípade, že ste verní službám Go TV Basic s 25 kanálmi, pripravte si 9 €, pri balíku Go TV Optimal, v ktorom je 58 kanálov 13 € a v najdrahšom balíku Go TV Premium 18 €.

Môžete odstúpiť od zmluvy?  

Ako zákazník máte dve možnosti – akceptovať novú cenu služby, alebo odstúpiť od zmluvy.

Možnosť odstúpiť od zmluvy máte do jedného mesiaca od obdržania informácie o podstatnej zmene. Tá príde všetkým zákazníkom spoločnosti Orange Slovensko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -