Jeden z najbohatších ľudí na svete Elon Musk si našiel novú výhovorku na anketu, ktorú pred pár dňami spustil na svojom Twitter profile. Ľudí sa v nej pýtal, či by mal odstúpiť z pozície generálneho riaditeľa sociálnej siete, ktorú koncom októbra kúpil za 44 miliárd dolárov. Asi sám nečakal, aká bude odpoveď.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Drvivá väčšina opýtaných totiž reagovala kliknutím na tlačidlo „ÁNO“, čím v pomere 57,5 % vs 42,5 % prevalcovala ľudí, ktorí si jeho odstúpenie neželali. Elon si však zavaril najmä vyjadrením, v ktorom uviedol, že anketu myslí vážne a bude sa riadiť jej oficiálnymi výsledkami. No a to je práve problém.

Novátor to totiž evidentne nemal premyslené a keď zistil, že ľudia nie sú spokojní s tým, akým smerom vedie sociálnu sieť, začal hľadať výhovorku, ako sa z tejto nepríjemnej situácie dostať von. A keďže je Elon Musk veľmi prešpekulovaný, napokon to vymyslel.

Hľadá niekoho, kto je dosť hlúpy na to, aby funkciu prijal 

Elon Musk meme
Zdroj: Forbes

Vo svojom nedávnom príspevku totiž uviedol, že rešpektuje rozhodnutie ľudí a z pozície CEO Twitteru rád odstúpi no urobí to len pod jednou podmienkou.

V prvom rade vraj musí nájsť niekoho, kto je dostatočne hlúpy na to, aby sa podobnej pozície podujal.

Toto rozhodnutie je však úplne logické, nakoľko Elon si je veľmi dobre vedomý celej svojej investície, ktorú za sociálnu sieť Twitter zaplatil. Ak má dať niekomu do rúk takúto obrovskú firmu, musí to byť človek, ktorému bude dôverovať a kto bude robiť správne kroky v jej napredovaní. Povedzme si ale na rovinu, že hľadanie môže potrvať mesiace aj roky.

Uvidíme, ako bude celá situácia pokračovať ďalej. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Mal by Elon Musk z pozície Twitteru odstúpiť? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp dostáva umelú inteligenciu. Vygeneruje vám obrázok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -