Pokiaľ používate chatovaciu aplikáciu Signal, mali by ste byť na pozore. Túto službu totiž zasiahol hackerský útok, v dôsledku ktorého unikli telefónne čísla. Ako uvádza Independent, počas samotného útoku bolo ohrozených približne 1900 používateľov, ktorých telefónne čísla a SMS kódy mohli využívať cudzie osoby.

V praxi to znamená, že hackeri mohli zneužiť dáta a následne sa zaregistrovať na už existujúce účty prostredníctvom nových zariadení. Dôležité je doplniť, že aplikácia Signal je určená na súkromné posielanie správ a odporúča sa najmä ľuďom, ktorých komunikácia musí zostať obzvlášť zabezpečená. Únik im teda môže spôsobiť nepekné problémy.

- Reklama -

Je zaujímavé, že samotný útok nebol vedený priamo voči aplikácií Signal, ale hackeri cielili na spoločnosť Twilio, ktorá poskytuje služby vývojárom. Signal využíva jej služby na overovanie telefónnych čísel pri registrácii.

Zákazníci prelomili interné systémy a získali prístup k dátam zákazníkov

Chatovacie aplikácie WhatsApp a Telegram na obrazovke iPhonu
Zdroj: Adem Ay

Spoločnosť Twilio avizovala útok ešte minulý týždeň, keď oznámila, že hackeri prelomili jej interné systémy a získali prístup k údajom zákazníkov. Práve aplikácia Signal mala byť jedným z nich, čo znamenalo, že sa útok týkal aj jej používateľov.

Signal samozrejme okamžite zasiahol a všetkým útočníkom zrušil prístup. Podobné stanovisko zverejnila aj spoločnosť Twilio, ktorá doplnila, že útoky už boli zastavené a všetci dotknutí používatelia budú informovaní o podrobnostiach.

Tí, ktorí mohli byť ohrození pri útoku dostanú textovú správu s výzvou, aby si znovu zaregistrovali svoje konto, a ich staré účty budú vymazané na všetkých zariadeniach, ktoré používajú.

Chatovacie aplikácie WhatsApp a Telegram na obrazovke iPhonu
Zdroj: Adem Ay

Spoločnosť tiež odporučila používateľom, aby aktivovali funkciu „uzamknutia registrácie“, ktorá sa nachádza v nastaveniach aplikácie. Tá má výslovne chrániť pred takýmito útokmi, no treba ju spustiť ručne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.