Spoločnosť Apple prišla ešte v roku 2017 s funkciou, ktorú pridala do operačného systému iOS 11.3, a ktorá vám dokáže povedať, v akom stave sa nachádza batéria vo vašom iPhone. Takzvané zdravie batérie sa zobrazuje v percentách a je doplnené o krátku textovú informáciu, ktorá vám prezradí, či má váš iPhone ešte stále plný výkon, alebo je potrebné navštíviť servis.

O niečom podobnom sa môže používateľom s operačným systémom Android zatiaľ iba snívať (s výnimkou inštalácie aplikácií tretích strán). Ako sa však ukazuje, v blízkej budúcnosti sa to zmení.

Pretože mnohé tieto zariadenia používajú extrémne rýchle nabíjanie a akumulátory v nich rýchlo degradujú, Google sa rozhodlo do systému pridať novú funkciu, ktorá vám prezradí, či je batéria v zariadení so systémom Android 13 ešte v poriadku. Funguje to, ale ináč ako pri Apple.

O tejto novinke informoval ako vôbec prvý Mishaal Rahman prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter. Ten zverejnil aj snímku obrazovky, ktorá ukazuje novú funkciu operačného systému Android 13, zameranú na zdravie batérie v zariadení.

Android 13 zdravie batérie
Zdroj: Twitter / Mishaal Rahman

V Androide 13 zatiaľ bez percent batérie 

Funkcia nie je tak podrobná, ako riešenie od spoločnosti Apple, čo v praxi znamená, že vám neprezradí presnú percentuálnu hodnotu. Systém vám však bude schopný povedať, či už batériu treba vymeniť, alebo je naopak zdravá. Taktiež vás upozorní na to, keď sa bude telefón vybíjať rýchlejšie než je to zvyčajné.

Samotný Mishaal vytvoril screenshot v operačnom systéme Android 13 Beta QPR1, ktorý je už v pokročilom štádiu vývoja. A aj keď ide o veľkú novinku, stále nie je známe, kedy bude dostupná pre všetkých používateľov. Očakáva sa však, že táto chvíľa príde čoskoro.

V iPhone vám pomôže pri kúpe telefónu z druhej ruky 

iPhone 13 mini
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger (úprava redakcie)

Je síce pravda, že zdravie batérie je tu predovšetkým pre tých, ktorí zariadenie dlhodobo používajú a jeho výkon sa im zdá podpriemerný, no v skutočnosti sa tento parameter stal akýmsi univerzálnym meradlom toho, v akom stave sa nachádza iPhone z druhej ruky.

Práve podľa percent batérie sa dá pomerne rýchlo zistiť, ako moc bol využívaný a tiež to, či vás v dohľadnej dobe nebude čakať výmena akumulátora. Dôležité je tiež dodať, že Apple vám percentá nezobrazí, ak je batéria menená v neautorizovanom servise. iPhone sa už dokonca naučil rozoznávať aj to, čí má falošný displej, alebo bol predtým používaný v inom zariadení.

Dajte nám vedieť do komentára, kedy ste využili zdravie batérie vy a či vám niekedy táto informácia pomohla. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple vás naučí, ako natáčať videá v štýle "Boomerang" a podobne

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -