Ak máte iPhone, určite poznáte funkciu Battery Health (Zdravie batérie), ktorá vám poskytne podrobné údaje o nabíjaní a stave batérie vášho akumulátora. Táto funkcia v systéme Android chýba, no to by sa malo zmeniť s príchodom Androidu 14.

Spomínaná verzia systému by mala byť dostupná pre všetky zariadenia so systémom Android už v blízkej budúcnosti. Podľa Mishaala Rahmana, bývalého šéfredaktora XDA-Developers, spoločnosť Google pridala do beta verzie Androidu 14 niekoľko nových rozhraní API pre správu správu batérie.

Niektoré z nich poskytujú informácie o tom, koľkokrát bola batéria nabíjaná a aký je jej aktuálny stav. Okrem toho by sa mali v systéme nachádzať aj funkcie, ktoré prezrádzajú kedy bola batéria vyrobená, kedy bola prvýkrát použitá, alebo aký je jej nabíjací režim.

Zdravie batérie si skontrolujete už aj na Androide

Vývojári sa odvolávajú aj na funkcie, vďaka ktorým bude možné zobrazenie stavu batérie a počtu cyklov nabíjania smartfónu. Táto vychytávka je však ešte stále v štádiu testovania a Google zatiaľ neoznámil oficiálny dátum jej spustenia.

Zdravie batérie Android
Zdroj: GSMArena

Spoločnosť Google by mala priniesť do finálnej verzie Androidu 14 plnohodnotnú funkciu stavu batérie, aby používatelia nemuseli používať aplikácie tretích strán. Tie sú totiž často nepresné a poskytujú majiteľom smartfónov nekorektné informácie.

Prečítajte si tiež  Apple oklamalo používateľov s batériami v iPhone. Teraz musí zaplatiť 500 miliónov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -