Spolu s príchodom nedávno predstaveného systému iPadOS 16 sa môžeme tešiť na celú škálu vychytávok, ktoré dorazia na iPady vôbec po prvýkrát. Jedným z najväčších lákadiel je šikovná funkcia Stage Manager. Vďaka nej budú mať používatelia lepší prehľad v otvorených aplikáciách a čo viac, optimalizovaná bude aj pre aplikácie určené pre iOS.

V prípade iPadov sme mnohokrát svedkami nemilého trendu, že vývojári jednoducho kašlú na aplikácie optimalizované pre iPadOS. Výborným príkladom je Instagram, ktorý sa aj po rokoch fungovania stále nedočkal dedikovanej apky pre tablety. Apple však myslí aj na tieto skutočnosti a v systéme iPadOS 16 prispôsobuje Stage Manager aj pre apky na iPhone.

- Reklama -

Po vydaní novej beta verzie systému iPadOS 16 je možné spúšťať aplikácie pre iPhone ako jednotlivé okná v aplikácii Stage Manager. To znamená, že obľúbené aplikácie pre iPhone, ktoré nemajú aplikáciu pre iPadOS, môžu vďaka novému rozhraniu multitaskingu dosiahnuť takmer rovnaké používateľské prostredie.

Zdroj: Apple

Očakávaná vychytávka však má aj odvrátenú stranu mince. Stage Manager v iPadOS 16 bude k dispozícii len na najnovšom iPade Air a 11″a 12,9″ iPade Pro s M1. Apple tvrdí, že aplikáciu Stage Manager môžu spustiť len iPady s výkonom čipu M1. iPadOS 16 bude spolu s iOS 16, macOS Ventura a watchOS 9 sprístupnený verejnosti na jeseň tohto roka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -