Nie je žiadnym tajomstvom, že technologický gigant pracuje na revolúcii v počítačovom priemysle. Najnovšie sa na webe objavila informácia, že Apple chystá extrémne výkonný Mac mini. Zariadenie si zrejme ponechá svoj aktuálny dizajn, no zásadne sa vylepší jeho vnútorný hardvér.

Jablková spoločnosť aktualizovala tento počítač naposledy v roku 2020, odkedy si ho môžete kúpiť s procesorom M1. Jeho základná cena je veľmi prívetivá a výkon láka aj náročnejších používateľov. Presne preto v roku 2022 príde upgrade, ktorý poteší najmä profesionálov. A čo je ešte lepšie, novinku by sme mohli spoznať už na prvej jarnej Keynote!

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Extrémne výkonný Mac mini

Ako uvádza posledný únik, Mac mini má už o pár mesiacov dostať možnosť konfigurácie procesora M1 Pro a M1 Max. Do jeho tenkého hliníkového šasi sa teda dostanú tie najšpičkovejšie čipy, aké má Apple aktuálne v ponuke. Kúpiť si ich môžete zatiaľ iba v MacBooku Pro 14″ a 16″ pričom parametre prekonávajú takmer všetko, čo má k dispozícii konkurencia.

Ak je táto správa pravdivá, Apple bude zrejme ponúkať viacero prevedení týchto ARM procesorov. Zákazníci si teda budú môcť zvoliť to, koľko jadier GPU potrebujú a od toho sa bude odvíjať aj konečná cena.

Prečítajte si tiež  Návod: iPhone a ružový displej. Čo robiť, keď sa táto chyba objaví?

Tá pochopiteľne v porovnaní s verziou s čipom M1 porastie, no keďže Mac mini nemá vlastný displej, klávesnicu ani myš, stále bude podstatne lacnejší než MacBooky Pro.

V súvislosti s týmto si tiež treba uvedomiť, že keď Mac mini dostane najvýkonnejšiu verziu čipu M1 Max, Apple bude musieť ukázať ešte niečo lepšie v ďalšej generácii Macu Pro. Predpokladá sa, že procesor môže mať pokojne aj 40 – jadier CPU. Na výsledok si ale budeme musieť počkať do konca roka 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.