Spoločnosť Apple pracuje na nových zariadeniach, z ktorých viaceré by mali byť uvedené na trh už v priebehu jari tohto roka. Mark Gurman z agentúry Bloomberg tvrdí, že pôjde o „najširšiu škálu“ nových produktov, aké spoločnosť Apple vo svojej histórii predstavila.

Vo svojom najnovšom bulletine „Power On“ Gurman vysvetľuje, že Apple pracuje na štyroch nových iPhonoch (5G iPhone SE, iPhone 14, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max), aktualizovanom low-endovom MacBooku Pro, vylepšenom iMacu s väčšou obrazovkou, novom Macu Pro, prepracovanom MacBooku Air, druhej generácii AirPods Pro, troch hodinkách Apple Watch (Series 8, SE a Rugged), low-endovom iPade a na nových modeloch iPadu Pro.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple má v roku 2022 predstaviť najviac nových produktov vo svojej histórii. Všetko začne už na jar! 

Zdroj: Macrumors (Apple má v roku 2022 predstaviť najviac nových produktov vo svojej histórii)

Podľa Gurmana sa ukáže väčšina nových produktov v jesenných mesiacoch, ale existuje pravdepodobnosť, že by napríklad nový iMac mohol prísť aj skôr. Apple totiž plánuje jarné podujatie v marci alebo apríli 2022, na ktorom sa predstaví iPhone SE 3. generácie s 5G, aktualizovaný iPad Air s čipom A15 Bionic a možno aj jeden Mac.

Prečítajte si tiež  iOS 15 je príliš neúspešný. Apple preto odoberá z iOS 14 dôležitú funkciu!

Apple môže využiť práve toto jarné podujatie na to, aby čip M1 Pro či M1 Max priniesol do ďalšieho Macu – buď do iMacu vyššej triedy, alebo do Macu mini. Podľa všetkého však v tomto čase ešte nemáme očakávať uvedenie nového Macu Pro alebo MacBooku Air. Bolo by to totiž príliš skoro po poslednom októbrovom evente.

iPad príde v roku 2022 s viacerými novinkami 

iPad Air 5Gurman tiež špekuluje, že nadchádzajúci iPad Pro bude mať čip M2 a bezdrôtové nabíjanie. To sú však pokročilé funkcie, ktoré z neho robia kandidáta skôr na jesenné a nie na jarné uvedenie na trh.

Na strane druhej, Apple nedávno predložilo regulačné prihlášky pre deväť nových iPadov a tri nové modely iPhonu, takže existuje možnosť, že na jarnom podujatí by mohlo dôjsť ku aktualizácii viac ako jedného iPadu. Nechajme sa prekvapiť.

Headset a konferencie 

Apple VR HeadsetApple tiež plánovalo predstaviť svoju prvú náhlavnú súpravu pre AR/VR v roku 2022, ale zvesti teraz naznačujú, že debut zariadenia sa možno posunul až na rok 2023. Pri jeho vývoji totiž nastali nečakané komplikácie, ktoré musí spoločnosť Apple vyriešiť.

Prečítajte si tiež  Netflix zdražuje: Ako to ovplyvní Slovensko? Poznáme odpoveď

Jarné podujatie spoločnosti Apple sa minulý rok konalo v apríli, takže by sme mohli byť svedkami podobného časového harmonogramu aj tento rok. Po jarnom podujatí bude v júni nasledovať Worldwide Developers Conference (WWDC), na ktorej sa ukáže iOS 16 a macOS 13 (+ ostatné). Zvyšok potom uvidíme na jeseň, kedy by sa mali konať minimálne dve ďalšie akcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -