Spoločnosť Apple tento týždeň dosiahla nový rekord, keď po predstavení nových operačných systémov iOS 18, iPadOS 18, watchOS 11 či macOS Sequoia vrátane funkcií Apple Intelligence na konferencii WWDC jej akcie prudko vzrástli.

Najdôležitejšie: Počas dnešného obchodovania Apple prekonal Microsoft aj Nvidiu a stal sa opäť najhodnotnejšou spoločnosťou na svete, aj keď si prví dvaja technologickí giganti môžu počas nasledujúcich hodín vymieňať pozície. Akcie Apple prekonali magickú hranicu 200 dolárov za kus a dosiahli nové historické maximum.

Dnes sa ich hodnota zvýšila o ďalšie 3 %. Generatívna umelá inteligencia je od uvedenia ChatGPT v roku 2022 horúcou témou pre investorov, a predstavenie vlastnej stratégie Apple v oblasti AI pravdepodobne prispelo k tomuto nárastu. Navyše táto stratégia je prepojená s najpopulárnejším AI chatbotom na svete!

Nové funkcie Apple Intelligence

Aapl
Zdroj: Google

Apple Intelligence prinesie používateľom nové možnosti, ako rýchlo sumarizovať texty, vytvárať vlastné emoji a obrázky, prijímať prioritné notifikácie a ešte oveľa viac.

Navyše aj hlasový asistent Siri sa stáva múdrejším, so schopnosťou lepšie porozumieť jazyku a väčšou kontrolou nad aplikáciami – škoda len, že to neplatí aj na Slovensku, nakoľko náš jazyk stále nepodporuje…

AI funkcie od spoločnosti Apple budú vyžadovať minimálne iPhone 15 Pro s procesorom A17 Pro, alebo novší model, prípadne počítač Mac či iPad s procesorom M1 alebo novším.

V čase písania tohto článku mala spoločnosť Apple trhovú hodnotu 3,27 bilióna dolárov, zatiaľ čo Microsoft mal 3,25 bilióna dolárov. Uvidíme, akým spôsobom sa to bude vyvíjať ďalej. Držíme palce!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch dostanú čoskoro novú výzvu. Bude trochu netradičná
Môže ťa zaujímať
- Reklama -