V dnešnom dynamickom svete technológií sa popredné spoločnosti neustále doťahujú o tie najlepšie priečky na trhu. Napriek tomu, že je značka Apple aj po rokoch stále na vzostupe, aktuálne ju predbehla spoločnosť Nvidia. Velikán na poli grafických kariet a procesorov sa stal novým lídrom v trhovej kapitalizácii, prekonávajúc hranicu 3 biliónov dolárov.

Tento historický úspech znamená, že Nvidia je teraz druhou najcennejšou spoločnosťou na planéte, hneď po Microsofte. Významný nárast hodnoty akcií Nvidie, ktorý sa viac ako strojnásobil za posledných dvanásť mesiacov, je dôsledkom zvýšeného záujmu o AI serverové čipy.

Apple sa spolieha na nové zariadenia a implementáciu AI

Apple, ktorý sa v januári 2022 stal prvou spoločnosťou s trhovou kapitalizáciou 3 bilióny dolárov, sa teraz ocitol na treťom mieste.

Na tejto priečke sa spoločnosť Apple naposledy umiestnila ešte v roku 2019. Napriek tomu sa očakáva, že blížiaca sa konferencia WWDC 2024 prinesie pre giganta z Cupertina ohromný úspech a vyšvihne ho v rebríčku možno aj o dve priečky vyššie. Apple má šancu na to opäť stať sa lídrom.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Trhový rast by sa mal odzrkadliť hlavne na jeseň a koncom roka, kedy sa na scéne objavia nové zariadenia vrátane modelového radu iPhone 16, nových MacBookov a hodiniek Apple Watch X. Nové generácie produktov budú obsahovať prvky generatívnej AI, od ktorých si Apple sľubuje ohromný úspech.

Akcie spoločnosti Apple (AAPL) dnes zaznamenali pokles na 195,87 USD, čo je mierne pod ich 52-týždňovým maximom 199,62 USD.

Tento vývoj naznačuje, že aj v oblasti technológií môže dôjsť k prekvapivým zmenám a že pozícia lídra sa môže rýchlo meniť v závislosti od inovácií a trhových trendov.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Apple je aktuálne 3 bilióny dolárov, zatiaľ čo Microsoft dosahuje až 3,16 bilióna dolárov. Hoci sa to zdá, ako obrovský rozdiel, situácie z uplynulých rokov nás naučili, že sa dá veľmi rýchlo dobehnúť. Držíme palce!

Prečítajte si tiež  Apple má kratšiu softvérovú podporu ako Samsung a Google. Dobehla ho konkurencia v jeho vlastnej hre?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -