Spoločnosť Apple iba včera spustila svoj oficiálny program samoobslužných opráv, vďaka ktorému už nemusíte s poškodeným iPhonom navštevovať autorizovaný servis. Okrem náhradných dielov a množstva návodov si však vrámci služby budete môcť požičať aj špeciálny set na opravu zariadenia.

Ten je v súčasnosti dostupný len pre zákazníkov v Spojených štátoch amerických a jeho prenájom stojí 49 dolárov (teda asi 45 €) na týždeň. Vo vnútri potom zákazník nájde všetky nástroje, ktoré sú potrebné na servis iPhonu 12, iPhonu 13 alebo iPhonu SE 3. generácie. Prekvapením je ale veľkosť a váha samotnej súpravy.

Technologický gigant na svojej oficiálnej internetovej stránke uvádza, že k dispozícii budete mať rovno dva sety. Jeden má hmotnosť 19,5 kilogramu a druhý 16,3 kilogramu. Pri objednávke automaticky získate oba, pričom pri nich existuje možnosť jednoduchého naskladania na seba.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Obaly budú merať 50,8 centimetra na šírku a až 119 centimetrov na výšku. Dobrou správou ale je, že Apple ku nim pridá aj pomocné kolesá na ľahšiu prepravu.

Apple uvádza, že v každom púzdre sa nachádzajú trochu iné nástroje. Nájdeme tu teda napríklad batériu a lis na displej, rôzne ochranné kryty a samozrejme skrutkovače. Pokiaľ budete chcieť opraviť iPhone 12 alebo iPhone 13, dostanete dva samostatné boxy. Ak sa chystáte na servis iPhonu SE 3. generácie, k dispozícii budete mať iba jeden box. Ten bol špeciálne navrhnutý pre 4,7″ model.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -