Apple patrí medzi najhodnotnejšie spoločnosti na svete. Ako prvá firma vôbec prekročila hodnotu 1 biliardy dolárov. Jej akcie sa často hýbu rôznymi smermi. Dnes sú však na veľmi vysokej úrovni. Apple má väčšiu hodnotu ako celý energetický sektor v USA! Medziročný nárast je neskutočný!

Apple má väčšiu hodnotu ako celý energetický sektor v USA!

Súčasné obdobie spoločnosti Apple môžeme hodnotiť veľmi kladne. Oproti minulému roku je to obrovský rozdiel. Ku koncu včerajšieho dňa mali akcie AAPL hodnotu 1,17$.

- Reklama -

Bank of America Merrill poznamenala, že firma má momentálne väčšiu hodnotu ako celý energetický index S&P 500. My dodávame už len toľko, že tieto akcie neustále rastú. To znamená, že ešte stále nedosiahli svoje maximum za toto obdobie.

Pokiaľ by ste vlastnili všetkých 500 najväčších energetických spoločností vrámci USA, ešte stále by ste nemali dosť peňazí na to aby ste si mohli dovoliť zakúpiť spoločnosť Apple. Táto predstava je úplne neskutočná.

Okrem iného Bank of America Merrill prezradila aj informáciu o tom, že medziročný nárast je na úrovni 66,5% za rovnaké obdobie. Apple teda momentálne zaznamenáva fenomenálny úspech a my sa tomu ani nečudujeme. Celkovo si myslíme, že rok 2019 vyšiel oveľa lepšie ako rok 2018.

Perfektné vynovené portfólio produktov

Apple počas tohto roka vylepšila naozaj širokú škálu svojich produktov. Bavíme sa napríklad o novom Macu Pro, ktorého predchodca sa vyrábal ešte od roku 2012. Nesmieme zabudnúť ale ani na nové iPhony, model 11 a 11 Pro sa oba zaslúžili o to aby sa Applu dobre darilo. Napokon na záver roka firma ešte predstavila vylepšený MacBook Pro 16″ a slúchadlá AirPods Pro.

Okrem iného tu máme ale oveľa otvorenejší iOS 13 a samostatný operačný systém pre iPad, korý z iOS vychádza a nazývame ho ako „iPadOS“. Zatiaľ to bol teda super rok a to ešte stále neskončil. Navyše aj na budúci rok sa očakáva, že sa bude Applu veľmi dobre dariť. Tešíte sa na ďalšie produkty?

Apple má väčšiu hodnotu ako celý energetický sektor v USA! Medziročne narástli o akcie 66,5% .
AAPL rastú – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.