Konferencia WWDC 2021 nám začiatkom týždňa odhalila, akých noviniek sa dočkáme v rámci aktualizácie celej škály jablkových operačných systémov. Apple však nezaháľa a približuje funkcie, ktoré sa objavia v najbližšom update. Poďme sa teda pozrieť, aké „fíčury“ obdržia Apple Mapy v macOS Monterey.

Apple Maps- Mapy s ktorými sa nestratíte

Podľa Apple je na prvom mieste používateľ a preto si funkcie plánované v mapách pre iOS 15 budeme môcť užiť aj na veľkej obrazovke Macov. Očakávaným dodatkom je pridanie interaktívneho modelu Zeme, ktorý mnohým užívateľom chýbal. Okrem 3D glóbusu sa Apple postaralo o výrazne detailnejšie spracovanie textúr a grafických podrobností.

Maps

Vylepšenia sa dočká aj interaktívne zobrazovanie terénu. V mestách ako San Francisco, Los Angeles, New York alebo Londýn pribudnú podrobnosti v zobrazení ciest, budov a 3D modelov pamiatok.

Samozrejmosťou je aj podrobný model Infinite Loop a Apple Park. My sa tak môžeme tešiť na virtuálnu prehliadku ikonického prstenca aspoň z vtáčej perspektívy.

MapyMapy

Nezabudlo sa ani na vodičov, ktorí preferujú plánovanie cesty za obrazovkou počítačov. Značných aktualizácií sa tak dočkajú aj podrobnosti o premávke. Cesty sú oveľa podrobnejšie s jasne vymedzenými pruhmi a to aj pre autobusy a cyklistov.

Príjemným dodatkom bude aj vylepšený plánovač cesty, vďaka ktorému získate informácie o odhadovanom stave premávky a odporúčaných časoch odchodu. Táto vychytávka sa bude taktiež týkať aj verejnej dopravy.

Mapy

Karty reštaurácií a firiem, orientačných bodov a pamiatok sa dočkajú nového dizajnu a užitočných informácií. Spomenúť môžeme napríklad odporučenie podobných podnikov v okolí alebo dostupnosť voľných miest.

Apple sa v aktualizácii postará aj o vylepšené vyhľadávanie pomocou filtrov a nový používateľský profil, kde môžu používatelia Máp efektívnejšie upravovať osobné nastavenia.

Mapy

Všetky spomínané funkcie sú momentálne k dispozícii iba vývojárom, pričom spoločnosť Apple plánuje v júli vydať verejnú beta verziu. ‌MacOS Monterey‌ bude pre verejnosť dostupný túto jeseň.

Prečítajte si tiež  Apple láka na iPhone darčekovými poukazmi!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here