Ako uvádza portál Macrumors, spoločnosť Apple a jej servisní partneri teraz môžu opraviť Face ID na iPhone bez výmeny celého zariadenia, čo firme umožňuje ponúkať lacnejšie a ekologickejšie spôsoby opravy.

Predajne Apple Store a autorizovaní poskytovatelia servisných služieb budú už čoskoro dostávať hardvérové časti systému TrueDepth vrátane prednej kamery a Face ID. Dnes spolčnosť Apple potvrdila, že už začala rozposielať tieto komponenty do celého sveta.

Neplatí to pre všetky iPhony

Apple nahradí Face ID pomocou Touch ID v displeji
Apple nahradí Face ID pomocou Touch ID v displeji

Ceny opráv sa budú líšiť v závislosti od poskytovateľa služieb, miesta a zariadenia. Nová možnosť opravy je k dispozícii len pre iPhone XS a novšie modely. Pokiaľ teda máte starší iPhone X, ktorý dostal Face ID ako vôbec prvý a táto technológia sa vám poškodí, budete musieť absolvovať ešte starý a nákladnejší servisný postup.

Spoločnosť Apple tiež uviedla, že nová možnosť opravy zatiaľ nebude dostupná v Argentíne, Barbadose, na Bermudách, v Brazílii, Bolívii, Čile, Ekvádore, Guatemale, Hondurase, Mexiku, Paname, Kolumbii, Kostarike, Salvádore, Paraguaji, Peru, Trinidade a Tobagu, Uruguaji a Venezuele.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

V poznámke sa neuvádza žiadny časový plán, kedy sa dostupnosť tejto výmeny rozšíri na ďalšie krajiny.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here