St, 22.05.2024
Úvod Novinky Apple najalo bývalého automobilového inžiniera z Tesly. Ten v minulosti kritizoval Elona...

Apple najalo bývalého automobilového inžiniera z Tesly. Ten v minulosti kritizoval Elona Muska

Na vývoji prvého vozidla od spoločnosti Apple pracujú iba tí najlepší z najlepších. Technologický gigant teraz získal dôležitú osobu, ktorá počas práce v automobilke Tesla kritizovala aj Elona Muska.

Aj keď Apple práce na svojom vlastnom vozidle zatiaľ nepotvrdilo, v skutočnosti ide o tak veľký projekt, že sa utajiť nedá. Nie najmä v situácii keď firma zamestnala bývalého inžiniera z automobilky Tesla.

O tieto novinky sa postarala agentúra Bloomberg. Podľa nej nastúpil do cupertinskej spoločnosti Christopher CJ‘ Moore, ktorý v minulosti pracoval práve na vývoji elektromobilov. Paradoxom je, že jeho bývalým nadriadeným bol Stuart Bowers – ďalší nový zamestnanec spoločnosti Apple.

Moore je známy tým, že spochybňuje mnohé vyjadrenia bývalého generálneho riaditeľa Tesly Elona Muska o tom, čoho bola schopná autonómna technológia riadenia vozidiel. V jednom svojom komentári dokonca doslova uviedol, že Muskove tvrdenia „nezodpovedajú inžinierskej realite“.

Aby toho nebolo málo, Moore bol dokonca privolaný ako odborný svedok ku súdnemu sporu, v ktorom bola vyšetrovaná smrť muža po nehode Tesly počas využívania funkcie autopilota.

Správy o tom, že na Apple Car sa pracuje prichádzajú z rôznych frontov 

Napriek tajnostiam okolo prvého auta zo strany Apple je tu neustály príliv správ, ktoré sa ho týkajú, pretože spoločnosť zápasí s personálnymi zmenami a s nadväzovaním nových obchodných vzťahov, ktoré sa týkajú dodávateľských reťazcov.

V septembri napríklad doterajší vedúci projektu Apple Car prijal pozícia vo firme Ford, pomocou ktorej má americkej automobilke pomôcť pri vývoji technológie autonómnych vozidiel.

Paradoxne, generálny riaditeľ Fordu Jim Farley začiatkom týždňa svojim zamestnancom povedal, že celá firma čelí legitímnej hrozbe od elektrickej konkurencie ako Tesla alebo Rivian.

Prečítajte si tiež  Tesla tvrdí, že jej batérie prežijú aj štandardný spaľovací automobil

Medzičasom tiež médiami preletela správa, že spoločnosť Apple kúpila bývalý skúšobný areál Chrysleru v Arizone na testovanie svojich vozidiel a autonómnych technológií. Stáť ju mal cez 125 miliónov amerických dolárov!

Navyše sa objavilo viacero informácií o tajných jednaniach, ktorých sa tento technologický gigant zúčastnil spolu so spoločnosťami Hyundai Motor Group, LG Magna a ďalšími (predovšetkým čínskymi) výrobcami automobilov či komponentov.

Dajte nám vedieť do komentára čo si o tomto projekte myslíte vy. Predstaví nám Apple svoje vlastné vozidlo alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJwhichcar
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.