Koncom minulého roka sa mnohí používatelia sťažovali na problém súvisiaci s platformou Apple Music. Chyba spočívala v tom, že pridávanie skladieb do playlistov nefungovalo správne v zariadeniach iPhone, iPad a v niektorých prípadoch aj na počítačoch Mac.

Aj keď bolo nastavenie, ktoré má brániť pridávaniu skladieb do hudobnej knižnice používateľa vypnuté, chyba spôsobila, že sa toto nastavenie opäť z ničoho nič aktivovalo. To následne viedlo k neželanému pridávaniu hudobnému obsahu, o ktorý používatelia nemali záujem.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple Music playlist cover
Zdroj: SvetApple

Spoločnosť Apple túto chybu rýchlo opravila na strane svojich serverov a zdá sa, že od tej doby sa na podobnú komplikáciu nesťažoval žiadny používateľ.

Keďže išlo o opravu na strane servera, používatelia nemusia aktualizovať svoje zariadenia na novšiu verziu softvéru, aby sa oprava prejavila.

Spoločnosť Apple túto chybu nikdy oficiálne nešpecifikovala, takže jej dôvod nie je známy. Ďalších noviniek pre jablkovú hudobnú knižnicu by sme sa mali dočkať už čoskoro, v rámci očakávaného updatu iOS 17.3, ktorý dorazí v najbližších týždňoch. Apple ho už nejakú dobu testuje.

Prečítajte si tiež  Apple zlyhal a túto novinku iOS 17 v roku 2023 už nepredstaví: Týkala sa Apple Music

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -