Okrem predstavenia novej Apple TV 4K s čipom A15 Bionic a ďalších funkcií sme sa dočkali aj niekoľkých nových funkcií, ktoré dorazia v aktualizácii tvOS 16. Doplnkové funkcie sú zamerané hlavne na hlasovú asistentku Siri, ktorá je jedným z hlavných predností jablkovej televízie. Zdá sa, že niekoľko z týchto funkcií je povolených v kandidátskej verzii tvOS 16.1, ktorá bola sprístupnená ešte včera.

Systém tvOS 16 sa momentálne stále nachádza v štádiu beta testovania. Široká verejnosť by sa ho mala dočkať už onedlho. Apple okrem noviniek oznámených počas konferencie WWDC pridala na zoznam nasledujúce funkcie.

- Reklama -

Oznámené nové funkcie pre tvOS 16

Siri bola prepracovaná a má kompaktnejšie rozhranie, ktoré používateľom umožňuje rýchle zobrazenie výsledkov na prvý pohľad v pravom dolnom rohu obrazovky. Celé užívateľské prostredie tak bude o niečo prehľadnejšie.

Rozpoznávanie hlasu Siri až pre šesť členov rodiny umožní Apple TV 4K porozumieť tomu, kto hovorí, a odpovedať vlastnými odporúčaniami prispôsobenými práve pre nich na základe ich používateľského profilu.

Ovládanie Siri v systéme tvOS 16
Zdroj: Apple

Používatelia so slúchadlami AirPods budú môcť povedať „Hey Siri“ namiesto použitia ovládača Siri Remote. Siri bude naviac v systéme tvOS neskôr v tomto roku podporovaná v Dánsku, Luxembursku a Singapure. Nedávno bola pridaná podpora pre Čile, Fínsko a Južnú Afriku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -