Okrem predstavenia novej Apple TV 4K s čipom A15 Bionic a ďalších funkcií sme sa dočkali aj niekoľkých nových funkcií, ktoré dorazia v aktualizácii tvOS 16. Doplnkové funkcie sú zamerané hlavne na hlasovú asistentku Siri, ktorá je jedným z hlavných predností jablkovej televízie. Zdá sa, že niekoľko z týchto funkcií je povolených v kandidátskej verzii tvOS 16.1, ktorá bola sprístupnená ešte včera.

Prečítajte si tiež  Nepreháňa to už Apple? V balení Apple TV 4K nenájdete toto dôležité príslušenstvo

Systém tvOS 16 sa momentálne stále nachádza v štádiu beta testovania. Široká verejnosť by sa ho mala dočkať už onedlho. Apple okrem noviniek oznámených počas konferencie WWDC pridala na zoznam nasledujúce funkcie.

Oznámené nové funkcie pre tvOS 16

Siri bola prepracovaná a má kompaktnejšie rozhranie, ktoré používateľom umožňuje rýchle zobrazenie výsledkov na prvý pohľad v pravom dolnom rohu obrazovky. Celé užívateľské prostredie tak bude o niečo prehľadnejšie.

Rozpoznávanie hlasu Siri až pre šesť členov rodiny umožní Apple TV 4K porozumieť tomu, kto hovorí, a odpovedať vlastnými odporúčaniami prispôsobenými práve pre nich na základe ich používateľského profilu.

Ovládanie Siri v systéme tvOS 16
Zdroj: Apple

Používatelia so slúchadlami AirPods budú môcť povedať „Hey Siri“ namiesto použitia ovládača Siri Remote. Siri bude naviac v systéme tvOS neskôr v tomto roku podporovaná v Dánsku, Luxembursku a Singapure. Nedávno bola pridaná podpora pre Čile, Fínsko a Južnú Afriku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -