Nová generácia Apple TV 4K sa dočkala niekoľkých zmien, spomedzi ktorých vystupuje najmä zmena nabíjacieho portu v ovládači Siri Remote. Namiesto Lightningu v ňom už nájdeme konektor USB-C.

Negatívnou správou ale je, že v balení nenájdeme žiadny nabíjací kábel ako v prípade minulých generácií. Používatelia si ho musia dokúpiť samostatne.

- Reklama -

Tento krok jablková spoločnosť Apple obhajuje ako šetrenie životného prostredia, rovnako ako v prípade nabíjacích adaptérov pre niektoré svoje zariadenia.

Celkovo tak v balení okrem samostatnej Apple TV 4K nájdeme už iba ovládač Siri Remote a napájací zdrojový kábel. Apple dnes začalo vo svojom virtuálnom obchode Apple Store predávať textilný metrový kábel s portom USB-C za 19 dolárov, ktorý je síce kvalitný, no povedzme si na rovinu, že aj pomerne drahý.

Apple TV 4K 2022 - obsah balenia
Zdroj: Apple

Apple prestalo dodávať nabíjačku s iPhonom 12 a novšími modelmi, čím chcela firma vyzdvihnúť ekologické výhody tohto rozhodnutia. iPhony sa však stále dodávajú s káblom Lightning na USB-C, aby sa zariadenie dalo nabíjať aspoň s Macom alebo iným zariadením.

Siri Remote sa odteraz dodáva bez akéhokoľvek priloženého nabíjacieho príslušenstva.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -