Nová generácia Apple TV 4K sa dočkala niekoľkých zmien, spomedzi ktorých vystupuje najmä zmena nabíjacieho portu v ovládači Siri Remote. Namiesto Lightningu v ňom už nájdeme konektor USB-C.

Negatívnou správou ale je, že v balení nenájdeme žiadny nabíjací kábel ako v prípade minulých generácií. Používatelia si ho musia dokúpiť samostatne.

Prečítajte si tiež  Je to tu. Nový ovládač pre Apple TV 4K prináša zásadnú zmenu, ktorej sa čoskoro dočká aj iPhone

Tento krok jablková spoločnosť Apple obhajuje ako šetrenie životného prostredia, rovnako ako v prípade nabíjacích adaptérov pre niektoré svoje zariadenia.

Celkovo tak v balení okrem samostatnej Apple TV 4K nájdeme už iba ovládač Siri Remote a napájací zdrojový kábel. Apple dnes začalo vo svojom virtuálnom obchode Apple Store predávať textilný metrový kábel s portom USB-C za 19 dolárov, ktorý je síce kvalitný, no povedzme si na rovinu, že aj pomerne drahý.

Apple TV 4K 2022 - obsah balenia
Zdroj: Apple

Apple prestalo dodávať nabíjačku s iPhonom 12 a novšími modelmi, čím chcela firma vyzdvihnúť ekologické výhody tohto rozhodnutia. iPhony sa však stále dodávajú s káblom Lightning na USB-C, aby sa zariadenie dalo nabíjať aspoň s Macom alebo iným zariadením.

Siri Remote sa odteraz dodáva bez akéhokoľvek priloženého nabíjacieho príslušenstva.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -