Spoločnosť Apple dnes predstavila úplne novú Apple TV 4K, ktorá prináša modernejší procesor A15 Bionic a niekoľko ďalších drobných zmien, ktoré súvisia napríklad s jej ovládačom.

Možno už viete o tom, že technologický gigant urobil zmenu, v rámci ktorej ku základnému 64 GB modelu nedodáva v štandarde ethernetový port, ale iba bezdrôtové Wi-Fi pripojenie. Týmto spôsobom sa Apple snažilo ušetriť náklady, aby znížilo cenu.

- Reklama -

Tí, ktorí budú potrebovať ethernetový port si však stále môžu kúpiť väčšiu 128 GB verziu, v ktorej je prítomný. Logicky však zaplatia viac.

Nová Apple TV 4K je lacnejšia

Apple TV 4K 2022
Zdroj: Apple

Aby toho nebolo málo, Apple pri tomto zariadení navýšilo aj kapacity úložiska. Kým predošlý model z roku 2021 ponúka buď 32 GB alebo 64 GB pamäť, nový model má k dispozícii buď 64 GB alebo 128 GB.

Automaticky by sme tak očakávali, že v súčasnej situácii, kedy sa hodnota eura voči doláru výrazne oslabila zaplatíme viac. Nie je to však pravda.

Podľa našich zistení bude stáť totiž nová Apple TV 4K v základnej 64 GB (Wi-Fi) verzii iba 169 € a vo väčšej 128 GB (Wi-Fi + Ethernet port) len 189 €. Iste, nie je to málo peňazí, no platí to len do chvíle, kým sa nepozrieme na cenu predchodcu.

Doteraz totiž spoločnosť Apple predávala 32 GB Apple TV 4K za cenu 199 € a väčšiu, 64 GB za 229 €. Zákazník teda ušetrí a dostane aj výkonnejší hardvér. To sa vcelku oplatí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -