Spoločnosť Apple dnes predstavila úplne novú Apple TV 4K, ktorá prináša modernejší procesor A15 Bionic a niekoľko ďalších drobných zmien, ktoré súvisia napríklad s jej ovládačom.

Možno už viete o tom, že technologický gigant urobil zmenu, v rámci ktorej ku základnému 64 GB modelu nedodáva v štandarde ethernetový port, ale iba bezdrôtové Wi-Fi pripojenie. Týmto spôsobom sa Apple snažilo ušetriť náklady, aby znížilo cenu.

Tí, ktorí budú potrebovať ethernetový port si však stále môžu kúpiť väčšiu 128 GB verziu, v ktorej je prítomný. Logicky však zaplatia viac.

Nová Apple TV 4K je lacnejšia

Apple TV 4K 2022
Zdroj: Apple

Aby toho nebolo málo, Apple pri tomto zariadení navýšilo aj kapacity úložiska. Kým predošlý model z roku 2021 ponúka buď 32 GB alebo 64 GB pamäť, nový model má k dispozícii buď 64 GB alebo 128 GB.

Automaticky by sme tak očakávali, že v súčasnej situácii, kedy sa hodnota eura voči doláru výrazne oslabila zaplatíme viac. Nie je to však pravda.

Podľa našich zistení bude stáť totiž nová Apple TV 4K v základnej 64 GB (Wi-Fi) verzii iba 169 € a vo väčšej 128 GB (Wi-Fi + Ethernet port) len 189 €. Iste, nie je to málo peňazí, no platí to len do chvíle, kým sa nepozrieme na cenu predchodcu.

Doteraz totiž spoločnosť Apple predávala 32 GB Apple TV 4K za cenu 199 € a väčšiu, 64 GB za 229 €. Zákazník teda ušetrí a dostane aj výkonnejší hardvér. To sa vcelku oplatí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Pripravte sa na redizajn: Takto bude vyzerať iPhone SE 4 podľa uniknutých CAD obrázkov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -