Napriek tomu, že portfólio počítačov Mac a s ním spojeného príslušenstva sa za posledné roky rozrástlo viac než dosť, Apple nepovoľuje uzdu. Podľa analytika spoločnosti Display Supply Chain Consultants, ktorým je Ross Young plánuje spoločnosť Apple už o niekoľko mesiacov uviesť na trh externý monitor s 27″ mini-LED displejom.

Prečítajte si tiež  Nový Mac Pro posunie hranice toho, čo dnes považujeme za výkonné. Môže dostať až 384 GB RAM

V jednom zo svojich príspevkov Young uvádza, že spoločnosť Apple posunula debut monitora na prvý štvrťrok 2023. Analytik hovorí o mesiacoch od januára do marca, kedy by mala prebehnúť Apple konferencia týkajúca sa počítačov Mac. Príchod tohoto zariadenia sa odhadoval už počas tohoto roka, no jablková firma sa pravdepodobne zamerala na iné produkty. Niektorých z nich by sme sa mali dočkať ešte do konca roka 2022.

Apple rozšíri ponuku externých obrazoviek

Young pôvodne očakával, že Apple predstaví displej v júni na konferencii WWDC, no v máji svoje tvrdenie sám vyvrátil. Namiesto toho podotkol, že Apple v prípade nového monitora pracuje na zmene dizajnu a práce s vývojom sa preto môžu o niečo oneskoriť. Spoločnosť Apple podľa všetkého nie je schopná splniť žiaden z vopred stanovených plánov, ktoré mohli poukazovať na debut zariadenia ešte počas tohoto roka.

iMac 2021 - svetapple.sk
Zdroj: SvetApple

V priebehu roka 2022 sa spoločnosť Apple potýkala s obmedzeniami dodávok všetkých produktov, medzi ktoré patria počítače Mac a jej displeje, čo môže byť ďalším dôvodom oneskorenia. Pripravovaný monitor má byť údajne vybavený technológiou mini-LED spolu s podporou technológie ProMotion, ktorá umožňuje obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz.

Neočakáva sa, že zariadenie bude priamou náhradou za Pro Display XDR. Namiesto toho sa bude podobať na Apple Studio Display, no s upravenou (a snáď aj menšou) cenovkou. Konečná cena samozrejme ešte stále nie je známa, no určite nečakajte extrémne výkyvy a zrážku v stovkách EUR. Apple si razí cestu prémiových displejov, čoho príkladom by malo byť aj nadchádzajúce zariadenie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here