Technologický priemysel sa pohybuje mílovými krokmi dopredu. Kedysi sme sa spoliehali len na jednoduché tlačítkové telefóny a dnes nosíme vo vreckách špičkové dotykové smartfóny, ktoré dokážu nahradiť aj počítače. V následujúcich rokoch prejdú výraznými zmenami. Týkať sa to bude aj iPhonu, ktorý môže získať špeciálny displej.

iPhone s displejom okolo celého tela

S podobným zariadením už prišla aj spoločnosť Xiaomi. Čínsky technologický gigant predstavil smartfón, ktorého telo obklopoval displej takmer z každej strany. Zákazník tak dostal rozšírené možnosti ovládania a používania, na ktoré v súčasnosti nie sme zvyknutí.

Dnes je koncept jasný. Na prednej strane displej, z bokov pevný rámik a na zadnej strane elegantné sklo, fotoaparáty a logo spoločnosti Apple. O pár rokov to ale vôbec nemusí byť samozrejmosť. Pripravujú sa rôzne skladacie, ohybné či zaoblené displeje.

Zaujímavou informáciou na dnes je, že Apple skúma všetky tieto možnosti. Netvrdíme, že taktiež predstaví svoj iPhone s displejom okolo celého tela, no vďaka poslednej prihláške to nejde ani vylúčiť.

Nový patent sa zameriava na celkovú konštrukciu zobrazovacej jednotky. Ako iste viete, zahnuté panely sú komplikované na výrobu a taktiež majú problémy s odolnosťou. Inžinieri v Cupertine však všetky nedostatky vyriešili.

Flexibilný polymérny derivát

Firma uvádza, že nový „výnález“ ráta so špeciálnym materiálom. Ten sa na aktuálnych OLED/LCD paneloch nenachádza. Je to polymérny derivát, ktorý by bol použitý ako dodatočná vrstva pre lepšiu flexibilitu.

Takýto iPhone by musel mať aj o poznanie tenšiu dotykovú plochu. Jej hrúbka by sa mala pohybovať na rozmedzí 0,1 až 0,5 mm. Dnes už našťastie existujú technológie, ktoré by to dokázali bez problémov zabezpečiť.

V súčasnosti nepoznáme bližšie detaily ohľadom nového patentu. Apple sa naň pravdepodobne pozerá len ako na jednu z viacerých možností, ktorými by sa mohol uberať priemysel.

Na jednej strane sa nám tento koncept zariadenia páči. Vyzerá úžasne a vieme si predstaviť, že by vznikli celkom nové spôsoby ovládania.

Na strane druhej nám ale príde používanie podobnej zobrazovacej jednotky dosť nepraktické. Pravdepodobne by sa tu nedali používať ochranné sklíčka alebo púzdra, čo považujeme za problém.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom celom myslíte vy. Budeme radi za každý váš postreh…

zdroj

Prečítajte si tiež  ChatGPT pre iPhone dostáva úžasnú novinku: Siri sa to nedokáže naučiť 13 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.