Začiatkom apríla sme vás informovali o probléme, ktorý pociťovali Apple používatelia po celom svete. Išlo o nefunkčnosť aplikácie Počasie, ktorá nedokázala načítať aktuálne dáta a platilo to aj pre jej widget na pracovnej ploche v iOS. Rozšírený problém Apple riešilo niekoľko dní a potom sa 6. apríla vyskytol znova.

Vývojári v Cupertine ale napokon zvládli tieto chyby napraviť a medzičasom vydali aj nejaké tie aktualizácie systémov, vďaka ktorým sme naše iPhony opäť mohli používať bez väčších problémov či obmedzení. Ukazuje sa však, že oprava bola iba dočasná.

V posledných dňoch sme si v redakcií na viacerých zariadeniach začali všímať, že aplikácia Počasie opäť blbne. Ako môžete vidieť na priloženej snímke nižšie, poprvýkrát to bolo 5. mája a naposledy 9. mája.

V tomto prípade išlo o iPhone 14 Pro Max, no chyba sa vyskytla napríklad aj u kolegu na generačne staršom iPhone 13 Pro.

Aplikácia Počasie
Zdroj: SvetApple

Očakávali by sme, že keď malo Apple s aplikáciou Počasie problémy len minulý mesiac a navyše to trvalo približne týždeň, firma ich dokázala za tak dlhý čas vyriešiť.

Predsa predáva tie najdrahšie mobilné zariadenia na trhu a tvári sa, ako priekopník v oblasti plynulosti a bezporuchovosti operačných systémov. Zdá sa však, že sa jej to celkom nedarí.

Apple chybu potvrdilo a vraj aj opravilo. Objaviť sa ale môže znova

Apple system status
Zdroj: Apple

Technologický gigant už medzičasom chybu priznal a podľa všetkého aj opravil. Na oficiálnej stránke System Status môžete vidieť, že pri Počasí svieti nápis „Resolved Issue„.

Na druhej strane, s podobnou informáciou sme sa stretli aj pred mesiacom a problémy sa vrátili už po pár dňoch, či dokonca hodinách.

Apple system status
Zdroj: Apple

Ak ste zaznamenali túto chybu aj vy, dajte nám o tom vedieť do komentára nižšie. Nezabudnite tiež doplniť, ako sa u vás prejavovala.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prečo Steve Jobs pred 30 rokmi opustil spoločnosť Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -