Mnohými očakávaný monitor Apple Studio Display by už čoskoro mal dostať väčšieho a ešte výkonnejšieho kolegu. Už pred niekoľkými mesiacmi sme vám priniesli správy, že gigant z Cupertina pracuje na rozšírení portfólia Mac periférií, ako aj na vlastnom monitore o veľkosti 27″ s Mini-LED podsvietením. Podľa konzultanta v oblasti displejov Rossa Younga plánuje firma uviesť obrazovku na trh v októbri 2022 kvôli uzávierke v Šanghaji, ktorá viedla ku komplikáciám vo výrobe.

Prečítajte si tiež  Apple Studio Display hlási ďalšie problémy. Tentokrát je kameňom úrazu aktualizácia iOS

Young vo svojom tweete uviedol, že spoločnosť Apple práve presúva výrobu monitora od spoločnosti Quanta Computer k inému dodávateľovi na iné miesto, čo má za následok oneskorenie. Young sa domnieva, že displej bude uvedený na trh v októbri, čo dáva v porovnaní s predchádzajúcim vyjadrením (začiatkom júna) omnoho väčší zmysel.

Technológia Mini-LED by pripravila pôdu pre displej s funkciou ProMotion s variabilnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Týmto spôsobom by sme sa tak dočkali lacnejšieho aj keď obmedzenejšieho monitora Apple Pro XDR Display, ktorý je ešte stále v ponuke. Cena však nie je potvrdená, no pravdepodobne sa dočkáme akéhosi medzikroku v ponuke medzi monitormi Studio a Pro XDR.

iMac 2021 - svetapple.sk
Zdroj: SvetApple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -