Mnohými očakávaný monitor Apple Studio Display by už čoskoro mal dostať väčšieho a ešte výkonnejšieho kolegu. Už pred niekoľkými mesiacmi sme vám priniesli správy, že gigant z Cupertina pracuje na rozšírení portfólia Mac periférií, ako aj na vlastnom monitore o veľkosti 27″ s Mini-LED podsvietením. Podľa konzultanta v oblasti displejov Rossa Younga plánuje firma uviesť obrazovku na trh v októbri 2022 kvôli uzávierke v Šanghaji, ktorá viedla ku komplikáciám vo výrobe.

Young vo svojom tweete uviedol, že spoločnosť Apple práve presúva výrobu monitora od spoločnosti Quanta Computer k inému dodávateľovi na iné miesto, čo má za následok oneskorenie. Young sa domnieva, že displej bude uvedený na trh v októbri, čo dáva v porovnaní s predchádzajúcim vyjadrením (začiatkom júna) omnoho väčší zmysel.

- Reklama -

Technológia Mini-LED by pripravila pôdu pre displej s funkciou ProMotion s variabilnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Týmto spôsobom by sme sa tak dočkali lacnejšieho aj keď obmedzenejšieho monitora Apple Pro XDR Display, ktorý je ešte stále v ponuke. Cena však nie je potvrdená, no pravdepodobne sa dočkáme akéhosi medzikroku v ponuke medzi monitormi Studio a Pro XDR.

iMac 2021 - svetapple.sk
Zdroj: SvetApple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -