Predstavenie externého monitora Apple Studio Display sa nenesie práve na najpozitívnejšej vlne. Obrazovka čelí kritike v cenovej kategórii, v súvislosti s konektivitou a najnovšie aj firmvérovým updatom. Niektorí majitelia monitora Apple Studio  sa pri pokuse o aktualizáciu na najnovší firmvér stretávajú s problémami, kvôli ktorým je monitor doslova nepoužiteľný.

Prečítajte si tiež  Monitor Studio Display disponuje 64GB úložiskom, no využíva iba 2GB. Dôvod je naozaj zaujímavý

V dôsledku nepodarenej firmvérovej verzii iOS sa dokonca mnohokrát stalo to, že niektorým zákazníkom technická podpora spoločnosti Apple oznámila, aby svoj monitor priniesli na opravu do predajne Apple Store alebo do autorizovaného servisného strediska.

Na fóre podpory spoločnosti Apple sa rozrastá vlákno, v ktorom majitelia monitora Studio Display hlásia, že pri pokuse o aktualizáciu displeja sa im zobrazuje chybové hlásenie. Hlásenie opisuje chybu v znení: „Aktualizáciu firmvéru monitora Apple Studio Display nebolo možné dokončiť. Skúste to znova za hodinu. Ak problém pretrváva, obráťte sa na autorizovaného poskytovateľa služieb Apple.“

Zdroj: Apple

Opätovné pripojenie displeja k inému Macu alebo reštartovanie monitora problém nerieši, preto zatiaľ nie je známe, ako je komplikácii možné zamedziť. Spoločnosť Apple sa zatiaľ oficiálne k problému nevyjadrila.

Po recenziách na zlú kvalitu webovej kamery spoločnosť Apple prisľúbila, že v budúcnosti pripraví novú aktualizáciu, ktorá bude tento problém riešiť. Tá istá aktualizácia by mohla obsahovať opravu problému, s ktorým sa používatelia stretávajú pri pokuse o aktualizáciu svojho monitora Studio Display.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za nový monitor Studio Display

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -