So, 22.06.2024
Úvod Apple Apple pracuje na veľkej aktualizácii Siri. Hlasová asistentka bude omnoho inteligentnejšia a...

Apple pracuje na veľkej aktualizácii Siri. Hlasová asistentka bude omnoho inteligentnejšia a prirodzenejšia

S hlasovou asistentkou Siri sa spája mnoho nedokonalostí, no aj napriek tomu ide o jeden z pilierov jablkových systémov. Apple však chystá pre Siri veľkú novinku.

Spoločnosť Apple sa zrejme chce v najbližších mesiacoch zamerať na vylepšovanie svojej hlasovej asistentky Siri. Podľa podrobností, ktoré sa nachádzajú v najnovších beta verziách tvOS 16.4 a macOS Ventura 13.3 sa zdá, že Apple pracuje na aktualizácii pre Siri v Apple TV spolu so zmenami rozhrania aplikácie Apple TV pre macOS.

Informácie pochádzajúce z beta verzie tvOS 16.4 naznačujú, že spoločnosť Apple vyvíja rámec „Siri Natural Language Generation„, pravdepodobne na zlepšenie schopností osobného asistenta v prirodzenej konverzácii.

Podľa portálu 9to5Mac na to bude využité generovanie jazyka na rozprávanie v prirodzených konverzáciách. Rozprávanie so Siri tak bude oveľa prirodzenejšie.

Aktualizovaný rámec na generovanie prirodzeného jazyka je momentálne obmedzený iba na tvOS 16.4 a v súčasnosti sa o ňom vie len veľmi málo. Podobný kód by však mal byť aj súčasťou iOS, HomePod OS a všetkých ostatných jablkových systémov.

Siri
Zdroj: Apple

Tento týždeň sa objavili fámy, ktoré mali poukazovať na scenár, v ktorom Apple pracuje na vývoji vlastnej umelej inteligencie. Napriek tomu, že tieto odhady neboli (a pravdepodobne tak skoro ani nebudú) potvrdené, vylepšenie hlasovej asistentky Siri sa zdá byť oveľa reálnejšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro dorazí s dizajnovou zmenou. Pozrite sa, ako bude vyzerať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -