Hoci je náhlavná súprava Apple Vision Pro na trhu už niekoľko mesiacov, ešte stále sa predáva iba na trhu v USA. Už čoskoro by sme sa však mali dočkať expanzie. Podľa nedávno uniknutých informácií z interných zdrojov Apple sa zdá, že headset by mohol byť uvedený v Európe už koncom budúceho mesiaca.

Apple pôvodne avizoval, že Vision Pro sa dostane do Číny a vybraných európskych krajín ešte do konca roka 2024. Napriek tomu však neexistovali žiadne informácie o konkrétnom dátume rozšírenia predaja.

Rôzne špekulácie a fámy, ktoré sa objavili v minulosti, neposkytli presný dátum vydania, no nové francúzske zdroje sa zdajú byť presvedčivé.

Súprava Vision Pro sa začne predávať aj v Európe

Podľa správ z portálu WatchGeneration sa zamestnanci Apple vo Francúzsku dozvedeli o plánovanom stretnutí všetkých predajní, ktoré sa má konať v týždni začínajúcom sa 24. júna 2024.

Toto stretnutie by malo čiastočne zahŕňať diskusiu o veľkej novinke, ktorou je s najväčšou pravdepodobnosťou práve Apple Vision Pro.

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Jaime Marrero

Koncom júna sa vo francúzskych obchodoch Apple Store uskutoční večerné podujatie pre zamestnancov, počas ktorého sa majú pripraviť nové produkty a marketingové materiály na predstavenie v nasledujúci deň.

Správa taktiež hovorí o tom, že francúzske predajne boli požiadané o uvoľnenie značného množstva skladového priestoru, pričom jeden zdroj hovorí o polovici a druhý o troch štvrtinách.

Tieto informácie naznačujú, že Apple Vision Pro by mohol byť skutočne pripravený na predaj vo Francúzsku.

Apple chce priniesť VR headset aj do ďalších krajín ešte tento rok

Francúzsko by však nemalo byť jedinou krajinou, v ktorej sa Apple Vision Pro objaví. Spoločnosť Apple má vo zvyku spúšťať predaj svojich produktov v jednotlivých vlnách, takže náhlavná súprava by mala doraziť aj do ďalších kútov starého kontinentu. Najčastejšie skloňovaným štátom v tejto súvislosti je Nemecko.

NBA2K na Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

V súvislosti s touto témou sa určite pýtate, kedy táto revolučná novinka dorazí aj na Slovensko. Náša krajina by sa mala umiestniť na zozname predaja v nasledujúcich expanziách v roku 2025.

Tento údaj síce nie je oficiálne potvrdený, no gigant z Cupertina to v tomto roku takmer určite nestihne.

O headsete pre virtuálnu a rozšírenú realitu ako aj o operačnom systéme visionOS by sme sa mali dozvedieť viac už o týždeň počas konferencie WWDC 2024.

práve počas tohoto eventu uvidíme predstavenie nových systémových aktualizácií, medzi ktorými si najväčšiu pozornosť získa iOS 18 s prvkami generatívnej AI.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro 2 je vo vývoji. Apple si však dáva poriadne načas

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -