Predaje jablkových počítačov sa opäť nestratili medzi veľkou konkurenciou, ktorú predstavujú veľkí hráči ako Lenovo, HP alebo Dell. MacBooky majú za sebou úspešný rok, hlavne vďaka novým modelom využívajúcim čipy Apple Silicon, ktoré sú stále žiadanejšie. Predposledný kvartál tohoto roku ovládol MacBook Air.

Prečítajte si tiež  MacBook Air vo farbách nového iMacu? Takto by to mohlo vyzerať!

MacBook Air už roky patrí k najpredávanejším počítačom z portfólia firmy Apple. Túto skutočnosť ešte viac umocnila implementácia čipu M1, ktorá z cenovo najdostupnejšieho notebooku robí všestranný počítač s poriadnou dávkou výkonu.

- Reklama -

Portál StrategyAnalytics poukazuje na zaujímavý fakt, že spomedzi 6,5 milióna kusov notebookov, ktoré Apple v tomto štvrťroku predal, bol hlavným ťahúňom práve MacBook Air.

Apple si drží post štvrtého najväčšieho predajcu notebookov s 10% podielom na trhu. Prvenstvo obhájilo opäť Lenovo s 15,3 miliónmi predaných kusov, ktoré disponuje 24% trhovým podielom. Na druhom a treťom mieste figurujú spoločnosti HP a Dell. Päticu najúspešnejších predajcov uzatvára firma Asus.

Strategy Analytics

Podľa zdrojov sa užívatelia v poslednej dobe začali viac orientovať na kategóriu prémiových zariadení, čo spôsobilo nárast predajov spoločnosti Apple. Celkovo sa za tretí kvartál roku 2021 predalo 66,8 milióna notebookov. Analýzy poukazujú na to, že čísla mohli byť o niečo väčšie, no dlhotrvajúca kríza s čipmi a problémami v dodávkach predaj značne komplikuje.

Už ďalší rok by sme sa mali dočkať novej generácie populárneho MacBooku Air, ktorý má doraziť s celou škálou očakávaných vylepšení. Odhadov je mnoho, no s najväčšou pravdepodobnosťou dostane pripravované „Airko“ nový čip Apple Silicon, ako aj dizajn po vzore poslednej generácie iMacu M1.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -