Určite s nami budete súhlasiť keď napíšeme, že predstavenie nového iMacu 24″ vyzerá ako prima nadväznosť na začiatky tohto zariadenia z počiatku milénia. Nový počítač sa nesie v dizajne žiarivých farebných odtieňov a jeho primárna cieľová skupina sú študenti či menej náročnejší používatelia.

Presne na tento segment cieli napríklad aj iPad Air 4. generácie z minulého roka, alebo MacBook Air s čipom M1. No a ak sa pozrieme na najtenší a aktuálne najlacnejší notebook v ponuke, ľahko zistíme, že tu chýbajú farby. K dispozícii je „len“ v troch prevedeniach a to v striebornej, vesmírne šedej a zlatej. Ak by sa Apple rozhodlo ísť cestou iMacu, budúci MacBook Air by mohol byť omnoho pestrejší.

Nový MacBook Air až v roku 2022

Samozrejme, v súčasnosti je veľmi ťažké predpovedať, ako bude tento stroj vyzerať. Koniec koncov, analytici očakávajú jeho príchod až v roku 2022.

Na druhej strane by nebolo vôbec prekvapením, keby sa Apple rozhodne tak ako pri iMacu 24″. Dostupnejší MacBook by bol pestrofarebný a jeho drahšie prevedenie Pro sivé a strieborne (rovnako ako dnes).

Inšpirácia z iBooku G3

V princípe by tak zariadenie ťažilo z dizajnu pôvodného iBooku G3, ktorý bol predstavený ešte v roku 1999. Jedná sa o legendárny počítač s plastovou konštrukciou, ktorý bol svojho času jedným z najpredávanejších v danej cenovej kategórii. Zaujímavým faktom je, že pokiaľ ste ho otvorili, logo spoločnosti Apple bolo otočené naopak.

O koncept, ktorý si môžete pozrieť v galérii vyššie sa postarala redakcia magazínu 9to5mac. No a hoci my v redakcii nie sme fanúšikmi takýchto výrazných farieb, v skutočnosti musíme uznať, že to môže byť pre bežných ľudí a študentov dokonalé a atraktívne riešenie.

Pozrite si galériu a napíšte nám do komentára svoj vlastný názor na zobrazený dizajn. Sme veľmi zvedaví, čo si o tom myslíte vy!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.