V Cupertine pracujú na novom produkte. Sledovací prívesok AirTag uvidíme už o pár týždňov po boku iPhonu 12. Vďaka tejto šikovnej vecičke nájdete zapatrošené kľúče, peňaženku alebo čokoľvek iné behom niekoľkých sekúnd!

Sledovací prívesok príde v októbri

Pôvodne sme ho mali vidieť ešte na jar 2020. Zdroje blízke dodávateľským reťazcom však tvrdili, že firma svoj AirTag nepredstavila kvôli pandémii koronavírusu. Ťažko povedať, do akej miery je to pravda. Na produkte sa ale určite pracovalo.

Zmienilo sa o ňom aj samotné Apple. Ešte pomerne dávno zdieľalo reklamu, kde sa omylom objavil názov. Po takomto časovom období by sa už hodilo uvedenie na trh. Toho by sme sa mali dočkať v dohľadnej dobe. Presný dátum zatiaľ nie je známy, no skloňuje sa prvá polovica októbra.

Pokiaľ sa pýtate, na čo má AirTag slúžiť, odpoveď je jednoduchá. V princípe ide o prívesok, ktorý si pripnete na kľúče alebo schováte do peňaženky. Každý z nás občas niečo stráca alebo zabúda. Akonáhle budete mať problém s nájdením konkrétneho predmetu, otvoríte si aplikáciu „Find my“ na svojom iPhone a skontrolujete polohu.

Vďaka Bluetoothu a U1 Wideband čipu ho telefón celkom presne lokalizuje a na mape vám ukáže, kde sa nachádza. V prípade, že budete niekde úplne mimo, AirTag by mal odoslať svoju poslednú polohu.

Pôjde len o maličkosť ale výrazne nám zjednodušení každodenný život. Cenu ešte nepoznáme, no očakávame niečo na úrovni 30€. V balení nájdete minimálne 2 prívesky. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  Pozeráme sa na iPhone 9?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.