Jablková spoločnosť sa chce v nadchádzajúcich generáciách zamerať na výraznejšie rozdiely  medzi štandardnými modelmi a Pro verziami svojich zariadení. Inak to nebude ani v prípade prichádzajúceho modelového radu iPhone 14. Ten dorazí hneď v štyroch prevedeniach, pričom najmenšieho figuranta vystrieda iPhone 14 Max. Pro modely sa však dočkajú výrazných vylepšení aj v otázke displejov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple údajne použije rôzne triedy panelov OLED pre iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Firma Samsung Display, ktorá pôsobí ako dodávateľ displejov pre Apple použije pokročilejšie materiály pre modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, zatiaľ čo pre iPhone 14 nižšej triedy zostane pri materiáloch predchádzajúcej generácie.

Presnejšie, spoločnosť Samsung má na modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max použiť svoju sadu materiálov M12. Jedná sa o rovnakú sadu materiálov OLED, ktorá sa používa na nadchádzajúcich skladacích vlajkových lodiach spoločnosti Samsung. Tieto sady sú používané na vytvorenie červených, zelených a modrých pixelov (RGB škála) na displejoch. Pokročilejší materiál by teoreticky mohol viesť k lepšiemu výkonu a účinnosti displejov.

iPhone 14 Pro v bielej farbe s farebným pozadím na displeji
Zdroj: Madmix

Dôležité je, že nové panely s označením LTPO TFT figurujú v úlohe kľúčovej súčasti zobrazovacej technológie ProMotion spoločnosti Apple, ktorá umožňuje 120 Hz variabilnú obnovovaciu frekvenciu. Očakáva sa, že Samsung dodá panely OLED pre všetky štyri modely iPhone 14 v roku 2022, zatiaľ čo konkurenčná spoločnosť LG Display dodá panely iba pre dvojicu modelov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -