Ako iste viete, sledovací prívesok najlepšie funguje so zariadeniami s operačným systémom iOS, iPadOS či macOS. AirTag sa napája na všetky Apple produkty (aj tie cudzie) a prostredníctvom služby Nájsť (Find My) odosiela svoju polohu do siete.

Pokiaľ máte Android, dokážete ho tiež načítať a získať všetky potrebné informácie o jeho majiteľovi.

AirTag navyše v prípade straty vydáva po dobu niekoľkých dní intenzívny zvuk. Ak sa bude nachádza napríklad niekde v lese popri chodníku, je vysoká pravdepodobnosť, že si ho človek všimne.

Windows Phone

Čo ale robiť v situácii, keď vlastníte jeden z posledných vyrábaných smartfónov s operačným systémom Wndows Phone?

Microsoft Lumnia 950 bol predstavený v roku 2015 a nahradil tak predchodcu s číselným označením 930. Už dávno nie je aktualizovaný a tak sa stáva pomerne archaickým kusom spotrebnej elektroniky.

V jeho hardvéri sa vyskytuje NFC a teda technológia potrebná pre prečítanie AirTagu. Ako to ale vyzerá v praxi? Odpoveď nájdete vo videu nižšie:

Sledovací prívesok z dielne technologického giganta stačí iba priložiť ku zadnej časti smartfónu a následne počkať zhruba sekundu, kým ho deteguje.

Na displeji sa zobrazí upozornenie pre „prijatý obsah„, ktorý môžete buď schváliť alebo odmietnuť. Pokiaľ kliknete na prvú možnosť, Windows Phone vás automaticky presmeruje na oficiálne internetové stránky spoločnosti Apple, kde sa už nachádzajú podrobnosti o danom Airtagu.

Je prekvapením, ako hladko a jednoducho to celé vyzerá. Napíšte nám do komentára, či vlastníte AirTag a či vám už niekedy pomohol. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  AirTag je neuveriteľne lacný: Obľúbený lokátor kúpite za super cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -