Technologický gigant chystá obrovskú revolúciu v počítačovom priemysle. Jeho Macy sa budú spoliehať na procesory z vlastnej produkcie, nazývané Apple Sillicon. Prvé produkty uvidíme už o mesiac. Na začiatok roka 2021 sa chystá od základov prepracovaný iMac. Tu sú detaily.

Nový iMac 2021

O najnovšie informácie sa postaral portál The China Times, odvolávajúci sa na vlastné zdroje z dodávateľských reťazcov. Podľa jeho zistení dostane pripravovaný iMac čip A14T s kódovým označení Mt. Jade. Aby toho nebolo málo, počítač bude vybavený vlastnou GPU, ktorá nesie (kódový) názov Lifuka.

Technologický gigant bude vychádzať z 5nm výrobného procesu, ktorý nastolila základná verzia procesora A14 Bionic (Sicilian) v iPhone 12 a iPade Air 4. generácie.

Momentálne nie je jasné, kedy bude iMac s novým dizajnom predstavený. Informácie sa však zhodujú na začiatku budúceho roka. Nechajme sa prekvapiť. Aby toho nebolo málo, čínsky portál zdieľal aj ďalšie dôležité podrobnosti o čipoch zo série „A14“.

Ešte tento rok by sme sa mali dočkať nového MacBooku Air/Pro s procesorom A14X (Tonga). Opäť bude vyrábaný 5nm procesom a poskytne optimálny výkon pri zachovaní vysokej energetickej úspornosti. Napokon sa v prvom kvartáli 2021 objaví aj v iPade Pro. Počítač a tablet (od Apple) budú postavené na jednej platforme. To tu ešte nikdy predtým nebolo!

Apple samozrejme nezaspalo na vavrínoch a už teraz pracuje na ďalšej generácii platformy Apple Sillicon. Naledujúce čipy budú označované ako A15, A15T a A15X Bionic. Výrobný proces sa nezmení, no technické riešenia áno. Medzigeneračne pocítime veľký rozdiel v oblasti výkonu.

Na záver by sme vás chceli upozorniť na akciu, ktorú aktuálne ponúka autorizovaný predajca m:zone. Takmer všetky počítače Mac môžete získať s 10% študentskou zľavou. Platí to iba do soboty, tak sa poponáhľajte.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Event v pondelok? Vieme prečo Apple porušilo utorkovú tradíciu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.