Už dávnejšie sa objavili informácie, pojednávajúce o ďalšej generácii iPodu Touch. Pokiaľ ho Apple predstaví, zariadenie zmení celkový dizajn. Podľa dnešného úniku by sme v ňom mohli očakávať aj procesor A12 Bionic.

iPod Touch 2021

Niektorí naň zabudli a iní ani nevedia, že Apple predáva nejaký iPod Touch. Popravde sa nečudujeme. Ide o produkt pre veľmi špecifickú cieľovú skupinu. Ak vás zaujíma kto ho kupuje aj v súčasnej dobe, téme sme venovali samostatný článok.

Vzhľadom na posledné vylepšenia máme pocit, že multimediálnemu prehrávaču dávno odzvonilo. Má zastaralý procesor, iba 4″ displej a nemôžete z neho telefonovať.

V Cupertine mu však evidentne chcú vdýchnuť nový život. Ťažko povedať, či len kvôli záchrane ikonickej značky „iPod“, ktorá spôsobila v roku 2001 revolúciu, alebo v ňom vidia seriózny potenciál.

Každopdáne, pokiaľ sú posledné úniky pravdivé, Apple predstaví nový model už na budúci rok (pravdepodobne v prvom alebo druhom štvrťroku).

No a čo od neho očakávame? Modernizovaný dizajn môže priniesť dve zásadné veci. V prvom rade väčší displej (možno aj edge-to-edge) a v druhom rade výkonnejší procesor.

Známy leaker „Komiya je presvedčený, že vo vnútri bude pracovať A12 Bionic čip. Ten sa po prvýkrát ukázal ešte v iPhone XS a dnes ho nájdeme ako súčasť 10.2″ iPadu 8. generácie.

Viac informácií zatiaľ nemáme, no úniky stále pribúdajú. Do komentára nám skúste napísať váš názor na tento produkt. Myslíte si, že si zaslúži nástupcu alebo to bude zbytočné?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.