Ako iste viete, Apple si vybudovalo svoje renomé aj v oblasti hudobných prehrávačov. Ikonickým modelom bol iPod nano, ktorý sa už dlhšiu dobu nevyrába. Firma ho zaradila na zoznam zastaralých produktov.

iPod nano 7. generácie

iPod (ako taký) to má dávno zrátané. Dnes už v ponuke nájdeme len model „Touch, pri ktorom nie je isté, či sa dočká svojho nástupcu. Spomínate si ale na iPod nano? Určite áno! Jednalo sa o kompaktný a elegantný multimediálny prehrávač.

Jeho obdĺžnikový dizajn sa po prvýkrát ukázal ešte v roku 2005. Od začiatku predaja šlo o obrovský hit. Apple odoslalo svojim zákazníkom desiatky miliónov kusov.

Neskôr pribudlo množstvo farebných kombinácii či dokonca dotykový displej. Ten dostala 6. generácia v roku 2010. S uhlopriečkou 1,55″ šlo o extrémne malé a spratné zariadenie.

Poslednou verziou bol iPod nano 7. generácie. Zväčšilo sa telo a tak isto zobrazovacia jednotka. Displej sa stále ovládal dotykom, no pribudlo aj domovské tlačidlo. Toto zariadenie bolo predstavené v roku 2012.

Pamätníci budú vedieť, že ho Apple prezentovalo po boku ikonického iPhonu 5. Už v tom čase sa však nejednalo o taký hit ako kedysi. Ľudia mali smartfóny a tablety. MP3/MP4 prehrávače začali byť zbytočné.

Apple osviežilo iPod nano 7. generácie ešte v roku 2015. Dočkali sme sa niekoľkých nových farieb a tónov. Koniec výroby bol ohlásený 27. júla 2017. Dnes už firma radí toto zariadenie na zoznam zastaralých produktov.

V skratke sa jedná o tie výrobky, ktoré prišli do predaja pred viac ako piatimi rokmi, no zároveň menej ako siedmymi rokmi. Aké spomienky máte na tento produkt vy? Napíšte nám do komentára!

Prečítajte si tiež  Najlepšie screenshoty od vás :)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.