Tchajwanská spoločnosť TSMC už v nasledujúcej generácii čipov Apple Silicone využije prelomovú technológiu založenú na 3nm procese. Podľa nových informácií to však dodávateľ nebude mať tak jednoduché, ako sa pôvodne očakávalo.

Podľa správy portálu EE Times nebude TSMC schopné naplniť požiadavky Apple v počte vyrobených čipov. Analytické odhady poukazujú na fakt, že dodávateľský reťazec má problém s nástrojmi a vyťaženosťou výrobných procesov, čo výrazne predlžuje čas produkcie.

TSMC momentálne vyrába 3nm čipy A17 Bionic pre modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max a zároveň pracuje na novej generácii čipov Apple Silicon M3 pre Mac. Nie je však zatiaľ jasné, koľkých verzií procesora sa dočkáme v druhom menovanom prípade.

Problémy v produkcii môžu viesť k obmedzeniu zásob

Generálny riaditeľ spoločnosti TSMC, ktorým je C. C. Wei vyhlásil, že hoci spoločnosť dosiahla veľko-objemovú výrobu, dopyt zo strany zákazníkov prevyšuje jej schopnosti ponuky.

TSMC produkica 3nm čipov
Zdroj: MacRumors

V druhej polovici roka sa očakáva zvýšenie výroby čipov A17 Bionic a M3, no to nie je všetko. Apple totiž nie je jediným odberateľom čipov tejto triedy, hoci je určite tým najväčším. TSMC bude, ale pracovať aj na čipoch pre spoločnosti Intel, AMD a Nvidia.

Čipy z rady Apple Silicon M3 by sa mohli predstaviť hneď v niekoľkých počítačoch Mac, ktoré gigant z Cupertina chystá uviesť v najbližšom období na trh.

Okrem nového Macu Pro je jednou z možností aj aktualizovaný iMac 24″ alebo klasický iMac 27″, ktorý ešte stále čaká na svojho nástupcu s čipom Apple Silicon. Nechajme sa teda prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple zmení používateľom s novou službou život. Dočkáme sa jej v iOS 17

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -