Spoločnosť Apple chystá v roku 2023 viacero zásadných prekvapení, medzi ktorými bude aj prvá náhlavná VR sústava, ktorá by mala zmeniť technologický priemysel. Dobrou správou je, že s týmto produktom sa naďalej počíta, pričom príde na konferencii WWDC 2023, ktorá sa uskutoční už o niekoľko týždňov. Napriek tomu nás firma s jedným produktom sklame.

Ako informuje prestížny leaker a analytik z agentúry Bloomberg Mark Gurman, technologický gigant nám tak skoro nepredstaví roky očakávaný Mac Pro, ktorý bude vybavený výkonnejšou verziou procesora M2 alebo M3 Extreme.

Pôvodne sa predpokladalo, že by tento počítač mohol byť odhalený práve na vývojárskej konferencií štyri roky po premiére predošlej generácie s ikonickým dizajnom a procesorom od spoločnosti Intel. Napokon sa to však nenaplní.

Dobrou správou ale je, že spoločnosť Apple naďalej plánuje Mac Pro ukázať ešte v roku 2023. Jeho vývoj sa však neočakávane oneskoril a technologický gigant si chce ešte nechať nejaké to eso v rukáve v predvianočnom období.

Nový Mac Pro bude mať neuveriteľný výkon a cenovku atakujúcu 100 tisíc dolárov 

Mac Pro Tim Cook
Zdroj: Unsplash / Nana Dua / Twitter (úprava redakcie)

V súčasnosti o novej generácii Macu Pro nemáme príliš veľa informácií, no hovorí sa, že má posunúť hranice toho, čo považujeme za výkonné. Zariadenie by mohlo ponúknuť s procesorom M2 Extreme minimálne 48 – jadrové CPU, 160 – jadrové GPU a až 384 GB operačnej pamäte RAM (ale pokojne aj niekoľkonásobne viac).

Pochopiteľne pôjde o ARM platformu Apple Sillicon, ktorou spoločnosť Apple pred troma rokmi absolútne rozdrvila konkurenciu. Zahraničné média v minulosti odhadovali, že najvyššie konfigurácie Macu Pro 2023 môžu stáť pokojne aj 80 – 100 tisíc amerických dolárov.

Určite teda nepôjde o počítač pre každého, ale predovšetkým pre ľudí a spoločnosti, ktoré vďaka jeho výkonu budú schopné zarábať peniaze.

Gurman tiež dodal, že Apple neplánuje predstaviť aktualizovanú verziu Mac Studio s procesormi M2 Pro, M2 Max a M2 Ultra. Tento stolný super-počítač (ktorý bude v hierarchii stále podradený Macu Pro) by si mal počkať na ďalšiu generáciu procesorov s označením M3.

Apple chce všetko dobre načasovať tak, aby sa vyhlo kanalizácii počítača Mac Pro dostupnejšou alternatívou.

Na WWDC 2023 predsa jeden nový Mac uvidíme. Pôjde o úplne nový model 

MacBook Air 2023
Zdroj: MacRumors

Dobrou správou je, že konferencia WWDC 2023 bude skutočne nabitá. Spoločnosť Apple na nej okrem operačných systémov iOS 17, iPadOS 17, macOS 14 či watchOS 10 odhalí aj VR Headset a úplne nový MacBook Pro s 15″ displejom.

Prečítajte si tiež  Táto novinka pre iPhone 16 nebude dostupná pre základné modely. Škoda

Historicky pôjde o prvý MacBook Air v 15″ prevedení, pričom táto verzia doplní aktuálny 13″ model. Tešiť sa môžeme na úplne rovnaký dizajn aj procesor M2, takže po hardvérovej stránke nastane jediná zmena len vo veľkosti displeja a tiež akumulátora.

Keďže tento MacBook bude mať k dispozícii oveľa väčšiu batériu, ponúknuť môže viac ako 20 hodinovú výdrž na jedno nabitie. To všetko v relatívne úzkom, ľahkom a elegantnom tele.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, na čo sa najviac v rámci WWDC 2023 tešíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -