Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple zavedie do operačného systému iOS 17 novú aplikáciu, ktorá bude fungovať ako denník na zapisovanie poznámok. Pre mnoho ľudí je to dobrá správa, nakoľko v súčasnosti používajú na tento účel aplikácie od vývojárov tretích strán, ktoré častokrát nie sú zadarmo.

Ako však uvádza Mark Gurman z agentúry Bloomberg, nebude to jediná zaujímavá inovácia, ktorá príde spolu s iOS 17. Podľa najnovšieho úniku totiž spoločnosť Apple pridá do nového operačného systému aj v stavanú službu, za ktorú si bude musieť používateľ priplatiť. Zmeniť mu ale môže kompletne celý život.

Samotná funkcia sa bude zaoberať vašim zdravím a použije pri tom aj umelú inteligenciu. V praxi by malo ísť o akéhosi „trénera zdravia“ alebo kouča, ktorý bude fungovať pod aplikáciu s názvom „Quartz„.

Nová služba bude sledovať vašu aktivitu aj stravovanie 

Novinka, ktorá má byť oznámená na WWDC 2023 už 5. júna 2023 by mala sledovať bežný život používateľa, vrátane jeho športových a stravovacích návykov.

Celý systém bude mať za cieľ zlepšiť celkovú kondíciu, ako aj zdravie používateľov, ktorí ho budú používať. Okrem cvičebných a stravovacích návykov by malo ísť aj o spánok, ktorý mnohí ľudia zbytočne podceňujú. Telefón vám vždy pripomenie, že je na čase ísť spať alebo skočiť do fitka. Po celý čas vám bude radiť tak, aby ste sa mali lepšie.

Ako sme už spomenuli vyššie, na všetko bude dohliadať umelá inteligencia, s ktorou už dlhé roky experimentuje aj technologický gigant z Cupertina. Nemusíte sa však obávať zneužitia dát alebo údajov. Apple bude pri tejto službe dbať na maximálnu anonymitu.

Údaje bude získavať aj z Apple Watch

Apple Watch Series 7 a oxymer (meranie hladiny okysličovania krvi)
Zdroj: SvetApple

Súčasťou aplikácie Quartz bude aj zber údajov z inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré sa budú dať následne využiť na vytvorenie a prispôsobenie špeciálnych koučovacích programov.

Systém má byť integrovaný v rámci služby Apple Fitness+, ktorá žiaľ v súčasnosti nie je dostupná na Slovensku, z dôvodu obmedzenej podpory nášho jazyka. Nechajme sa ale prekvapiť, možno sa to po WWDC 2023 zmení.

Dajte nám vedieť do komentára, či takúto novinku privítate. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú kráľom svojho segmentu: Samsung so svojimi hodinkami stratil a Huawei extrémne narástol
Môže ťa zaujímať
- Reklama -