Spoločnosti Apple bol udelený ďalší patent na skladacie zariadenie, čo môže naznačovať, že jablková firma to so skladacím iPhonom alebo tabletom naozaj myslí vážne. Nový patent poukazuje na prevedenie s dotykovými plochami po stranách, ktoré slúžia ako virtuálne tlačidlá.

Nový patent, ktorý spoločnosť Apple podala v apríli 2021 bol tento týždeň konečne schválený americkým patentovým úradom. Obrázky priložené v patentovom návrhu zobrazujú časti zariadenia, ktoré by mohli fungovať ako vstupné plochy na rozšírenie displeja v zavretom aj v rozloženom stave.

Patent pre skladací iPhone
Zdroj: PatentlyApple

V jednom príklade patent opisuje postup, ako by sa mohli vrstvy displeja a vrstvy dotykových snímačov vzájomne prekrývať vo vonkajších paneloch zariadenia. Dotykové snímače by sa tak mohli dostať pod sklenenú vrstvu pozdĺž prednej, spodnej a zakrivenej bočnej steny zariadenia. To naznačuje potenciál pre dotykový vstup cez celé vonkajšie šasi a kryt zariadenia.

Patent poukazuje aj na úplne novú technológiu, ktorou nedisponuje doposiaľ žiadne obdobné zariadenie. Po bočných stenách by sa nachádzali vrstvy citlivé na dotyk, ktoré by umožňovali fungovať ako ovládacie prvky fotoaparátu, posuvníky hlasitosti a ďalšie funkcie.

Patent pre skladací iPhone
Zdroj: PatentlyApple

Patent podnecuje nové špekulácie, že prvé skladacie zariadenie spoločnosti Apple sa blíži k uvedeniu na trh. Spoločnosť už niekoľko rokov pracuje na technológii skladacieho displeja a podala viacero patentov súvisiacich so skladaním. Stále však nie je jasné, či sa v tejto kategórii dočkáme iPhonu alebo tabletu či dokonca laptopu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -